Otwarcie sezonu wyścigowego na Taris

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Tytuł jest jedynie określeniem lub przydomkiem, gdyż właściwa nazwa nie została jeszcze nadana przez autorów.
Jeśli pojawi się oficjalna nazwa, poproś o przeniesienie tego artykułu i wypowiedz się w dyskusji.

Loża zawodników biorących udział w wyścigu.

Otwarcie sezonu wyścigowego na Taris to wyścig śmigów, odbywający się w Dolnym mieście na torze na planecie Taris.

Brać udział w wyścigu mogli zawodnicy, którzy wpłacili zadatek na poczet nagrody lub byli sponsorowani przez gang Ukrytych Beków lub Czarnych Vulkarów. Trasa była względnie bezpieczna - wypadki zdarzały się rzadko, ale jeśli już jakiś się zdarzył, organizator, Korporacja Czerka, nie trudziła się usunięciem powstałych szkód, czyniąc z nich nowe przeszkody. W czasie jazdy łatwo było więc wpaść na wraki rozbitych maszyn. Na torze istniał też zwyczaj, że oba gangi wyznaczały swoją część nagrody głównej, którą zdobywał pilot z najkrótszym czasem przejazdu. Musiał jednak oddać pewną część wygranej gangowi, który go sponsorował.

Historia


Uwaga: Poniższa wersja historii jest jednym z możliwych wariantów wydarzeń z gry Knights of the Old Republic. Inne warianty znajdziesz w sekcji Alternatywy niniejszego artykułu.


Tor.

W 3956 BBY wyścig miał się odbyć w niesprzyjających okolicznościach - wojna gangów osiągała punkt krytyczny, a nałożona przez Sithów blokada planety uniemożliwiała start kierowcom spoza Taris. Jednym z pilotów Ukrytych Beków był wówczas pozbawiony pamięci Revan, który pilotował maszynę z wbudowanym prototypowym akceleratorem. Były Jedi po pierwszym przejeździe osiągnął najlepszy wynik, jednak pilot Vulkarów, Redros, pobił go chwilę później. W czasie drugiego przejazdu Revan ponownie przewyższył konkurentów i osiągnął najlepszy wynik w całej historii zawodów.

Prawdziwym celem Revana było jednak uwolnienie Jedi Bastili Shan, która po tym, jak złapali ją w niewolę Vulkarzy, stała się nagrodą w wyścigu. Gdy nadszedł czas wręczania nagród, w loży zawodników pojawił się Brejik, który miał wręczać nagrodę. Zamiast tego przywódca Vulkarów publicznie oskarżył Revana o oszukiwanie w wyścigu poprzez używanie prototypowego akceleratora. Wtedy nagle z klatki uwolniła się Bastila, która zaatakowała najbliższego Vulkara. Brejik, zaskoczony zaistniałą sytuacją, rozkazał zabić Revana i Bastilę. Po krótkiej walce wszyscy Vulkarzy leżeli martwi.

Jakiś czas później flota Sithów dokonała bombardowania powierzchni planety, niszcząc tor wyścigowy i jednocześnie na wiele stuleci kończąc rozgrywki na Taris.


Tu kończy się fragment historii zależny od wyborów gracza.


Uczestnicy wyścigu w roku 3956 BBY

Alternatywy

W wyścigu możemy wziąć udział w grze Knights of the Old Republic. Gracz sterujący głównym bohaterem może zdecydować przyłączyć się do Czarnych Vulkarów. Zabija wówczas Gadona Theka i wielu innych Beków, a następnie reprezentuje Vulkarów w wyścigu. Jednak nie uniknie w ten sposób walki z Brejikiem.

Źródła