Niktowie

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Przeglądasz kanoniczną wersję tego artykułu.
Przejdź do legendarnej wersji tego artykułu.


Niktowie
Planeta macierzysta: Kintan
Język: Basic[1]
Kolor skóry:
Niktowie byli humanoidalną rasą rozumną, pochodzącą z planety Kintan. Wielu przedstawicieli tego gatunku, pracowało dla Klanu Huttów, lecz zdarzały się przypadki, gdzie niektórzy z nich walczyli po stronie Rebelii.[5] Rasa ta była podzielona na kilka podgatunków, a do porozumiewania się z innymi, używali basicu.

Podgatunki

Kajain'sa'Nikto

Czerwoni Nikto znani jako Kajain'sa'Nikto, posiadali szorstką, grubą oraz łuskowatą skórę z rogami i kolcami, a pod szczęką w okolicach szyi, byli wyposażeni w rurki. Dzięki temu, mogli przetrwać w trudnych pustynnych klimatach. Jednym z przedstawicieli tego podgatunku, był mistrz Jedi Ima-Gun Di.

Kadas'sa'Nikto

Zieloni Nikto znani jako Kadas'sa'Nikto, podobnie jak czerwoni Nikto, posiadali łuskowatą skórę oraz symetryczne rogi. Byli zdolni do zamieszkania pustynnych terenów, ale bez problemu zasiedlali bardziej przyjazne miejsca.

Esral'sa'Nikto

Szarzy Nikto znani jako Esral'sa'Nikto, w przeciwieństwie do pozostałych podgatunków, nie posiadali rogów oraz kolców, a ich skóra była koloru szarego. Byli przystosowani do życia w górach.

Przypisy

Źródła