Battlefront II (DICE)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Ten artykuł dotyczy gry z 2017 roku. Zobacz też: drugą odsłonę serii.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Battlefront II
Wydawca: Electronic Arts
Producent:
Muzyka: Gordy Haab
Data wydania: 17 listopada 2017
Gatunek:
Ograniczenie wiekowe: 16
Platformy:
Czas akcjiBattlefront II to osadzona w świecie Gwiezdnych wojen gra wideo z gatunku strzelanin, której producentem jest studio DICE, a wydawcą firma Electronic Arts. Jest to druga odsłona gier z serii Battlefront, której pierwsza miała premierę w listopadzie 2015 roku. Gra ukazała się 17 listopada 2017 roku na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Jest to czwarta duża gra z serii Battlefront.

Promocja

Logo gry.

Oficjalna zapowiedź oraz premiera pierwszego zwiastuna produkcji odbyła się 15 kwietnia 2017 roku podczas Star Wars Celebration w Orlando. W czasie panelu ujawniono istnienie kampanii dla pojedynczego gracza, której bohaterką jest Iden Versio, dowódcą jednostki specjalnej Imperium Galaktycznego o nazwie Drużyna Inferno. Ujawniono również pełną zapowiedź powieści Battlefront II: Oddział Inferno, która jest powiązana z kampanią fabularną gry.[1][2]

10 czerwca w czasie trwania targów E3, na konferencji EA Play opublikowano drugi zwiastun oraz gameplay produkcji. Zapis z rozgrywki ujawniał możliwości dwóch nowych grywalnych bohaterów: Rey oraz Dartha Maula oraz nową mapę przedstawiającą Pałac królewski w Theed.[3]

14 stycznia 2021 roku gra została udostępniona przez Electronic Arts za darmo, za pośrednictwem platformy Epic Games Store. Można ją było ściągnąć tylko do 21 stycznia.

Tryb solo

 • Kampania — główną bohaterką fabuły jest Iden Versio, dowódca Oddziału Inferno. Historia trwa trzydzieści lat, poczynając od upływających miesięcy Galaktycznej Wojny Domowej, a kończąc na zniszczeniu Bazy Starkiller.
 • Szybka Akcja — tryb pozwalający na rozgrywanie ręcznie dostosowanych przez siebie bitew z botami. Tryb ten jest podobny do wieloosobowej Supremacji.
 • Własne Arcade — ten tryb gry oferuje zabawę z botami w różnych scenariuszach walki, a także pozwala graczom tworzyć własne scenariusze.

Tryb wieloosobowy

 • Uderzenie — W tym trybie dwie ośmioosobowe drużyny rywalizują ze sobą w scenariuszach polegających na realizowaniu określonych celów. Walka bohaterami i pojazdami jest niemożliwa.
 • Potyczka — Jest odpowiednikiem klasycznego team deathmatch. Dwie drużyny 10-cio osobowe walczą ze sobą do momentu aż któraś ze stron zabije więcej wrogów.
 • Galaktyczny szturm — Walka toczy się na dużej mapie, gdzie ściera się jednocześnie nawet 40 graczy wykonując cele misji. W trybie tym są dostępni bohaterowie jak i pojazdy.
 • Bohaterowie i złoczyńcy — Krótkie pojedynki 4 na 4 pomiędzy bohaterami i złoczyńcami ze wszystkich kinowych er sagi Gwiezdnych wojen.
 • Natarcie myśliwców — Dwie drużyny pilotów siadają za sterami myśliwców, bombowców, myśliwców przechwytujących oraz statków bohaterów, walcząc w wieloetapowych starciach oraz realizując cele misji.
 • Rakietowy ładunek — Szybki i dynamiczny tryb gry, w którym rywalizują dwie ośmioosobowe drużyny wyposażone w jetpacki. Tryb ten jest dostępny przez ograniczony czas.
 • Łowy Ewoków — W tym trybie gracze sterujący Ewokami starają się osaczyć swoich imperialnych przeciwników pod osłoną nocy, zaś gracze wcielający się w imperialnych muszą wytrzymać atak aby móc uciec przylatującym promem.
 • Konwój — W jego ramach zawodnicy jednej drużyny muszą transportować ładunek przez mapę, a przeciwnicy starają się to uniemożliwić.
 • Supremacja — Dwie drużyny walczą o kontrolę nad pięcioma strategicznymi puntami, a ta, która zdobędzie ich więcej, uzyskuje posiłki potrzebne do wejścia w drugą fazę, jaką jest atak na okręt dowodzenia wroga. Gdy już uzyskają wymagane 100 punktów, zwycięscy pierwszej fazy muszą przedostać się na pokłady wahadłowców, by móc wyruszyć ku wrogiemu statkowi i ostatecznie go zniszczyć, gdy operacja się nie powiedzie cała procedura wraca do początku.
 • Kooperacja — 4-osobowy tryb, w którym drużyna graczy staje przeciw wrogim botom w bitwach ze wszystkich er dostępnych w grze.

Streszczenie kampanii

W tym haśle należy dodać lub rozbudować streszczenie oraz spis zawartości.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Stworzenia

Miejsca

Pojazdy i statki

Broń i technologia

Galeria

Przypisy

Linki zewnętrzne

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Battlefronta II.


Seria Battlefront
[Pokaż/Ukryj]