Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Yuri Stonelaw

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
YuriStonelaw.jpg
Yuri Stonelaw
Data i miejsce narodzin: Około 13 BBY
Miejsce pochodzenia: Vernet
Rasa: Człowiek
Yuri Stonelaw był pochodzącym z Vernet farmerem żyjącym w czasie panowania Imperium.

Historia

Urodzony około roku 13 BBY Yuri był drugim dzieckiem Arna i Emmi Stonelawów, dorastał i wychowywał się wraz ze starszym bratem aż do przełomowego w jego życiu momentu, to jest roku 2 BBY. Wtedy to na planecie swą obecność postanowiło zaznaczyć Imperium, tworząc w stolicy ośrodek treningowy imperialnej armii. Zrekrutowali oni wszystkich sprawnych mężczyzn w wieku między osiemnastoma a dwudziestoma pięcioma latami, w tym starszego brata Yuriego.

Chłopak poważnie to przeżył, stracił bowiem możliwości kontaktu ze swoim bratem który był mu bardzo bliski. Chciał coś z tym zrobić ale sam nie był w stanie. Stosowna okazja nadarzyła się dopiero gdy na planetę po półrocznej nieobecności powróciła niezależna pilotka, Mair Koda. Będąca bliską przyjaciółką obu braci kobieta dała się namówić Yuriemu na włamanie się na teren obiektu imperialnego i uwolnienie stamtąd Kristoffa.

Zgodnie z planem oboje udali się na miejsce pod osłoną nocy i niezależnie. Mair przybyła w zbroi imperialnego zwiadowcy, myląc tym czekającego Yuriego który to zaatakował ją, sadząc że to prawdziwy członek sił imperialnych. Po wyjaśnieniu nieporozumienia obydwoje udali się ku barakom gdzie spali rekruci, Yuri wszedł do środka a Mair została na zewnątrz, starając się nie przyciągać niczyjej uwagi.

W baraku Yuri odnalazł swego brata i starał się go przekonać do ucieczki, ten jednak nie wykazał zainteresowania taką możliwością. Spełniła się tym samym obawa którą Yuri wcześniej podzielił się z Mair, to jest to, że z powodu prania mózgu jakie organizowało Imperium Kristoff nie będzie już tym kim był. Na zewnątrz z powodu Mair podniesiony został alarm i Yuri musiał się ewakuować. Udał się do pobliskiego lasku gdzie się chwilowo skrył. Tam jednak odnalazł go doskonale znający jego zwyczaje brat. Ponownie nie dał się przekonać Yuriemu, że powinien uciec, wręcz przeciwnie, sam starał się wyjaśnić Yuriemu, że musi go zaprowadzić do swego przełożonego który go przepyta. Wprost powiedział, że nie odniesie żadnych trwałych ran, z czego jasno wynikało, że częścią przepytywania miały być tortury.

Na szczęście dla Yuriego, z pomocą przyszła mu Mair. Dzięki jej interwencji w odpowiednim momencie, udało mu się zbiec bratu a następnie z dala od placówki imperialnej. Wspólnie dostali się oni do portu gdzie znajdował się statek pilotki, następnie zaś czym prędzej odlecieli i skoczyli w nadprzestrzeń. Obydwoje zdawali sobie sprawę, że nie mają możliwości powrotu na planetę. W rozmowie Mair starała się przekonać Yuriego, że jego brat nie stał się tak całkowicie oddany Imperium jak ten sądzi, mógł bowiem ruszyć w dalszy pościg za nimi, jednak tego nie zrobił.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!