Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


11 Armia Sektorowa

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obszar działania armii sektorowych 7-12, wchodzących w skład armii Sektorów Kampanii Północnych. Obszar na mapie znajdujący się po lewej stronie i oznaczony jasnoniebieskim kolorem, był kontrolowany przez 11 Armię Sektorową.

11 Armia Sektorowa, znana również jako Dowództwo Blazing Claw, była armią sektorową wchodzącą w skład Wielkiej Armii Republiki. Była jedną z sześciu armii Sektorów Kampanii Północnych, obejmujących zasięgiem północne obszary galaktyki. Kwatera główna "jedenastki" znajdowała się na planecie Korphir, zaś jej dowódcą w późniejszym okresie był moff Renau.

Historia

Jednostka została utworzona około roku 22 BBY i była odpowiedzialna za ochronę sektora Gordian Reach (znanego również jako Sektor 11), znajdującego się w północnej części Odległych Rubieży. 11 Armia Sektorowa była jedną z najbardziej wysuniętych jednostek w galaktyce, ponieważ miała za zadanie zapobiec ewentualnemu połączeniu sił Separatystów z północnych obszarów wokół Drogi Hydiańskiej i Perlemiańskiego Szlaku Handlowego. Po przemianowaniu Republiki w Imperium Galaktyczne w 19 BBY, 11 Armia nadal stacjonowała w tym samym sektorze, lecz jej dowódcą został mianowany moff Renau.

Źródła


Sektory "Odwodowe" 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
Sektory Kampanii Północnych 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12
Sektory Kampanii Południowych 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!