Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Ajuur

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ajuur.jpg
Ajuur
Data i miejsce śmierci: 3956 BBY, Taris
Rasa: Hutt
Kolor oczu: Szare
Ajuur był Huttem, mieszkającym na planecie Taris podczas wojny domowej Jedi. Organizował turniej walk gladiatorów na arenie pojedynkowej, mieszczącej się w górnomiejskiej kantynie na Taris na górnych poziomach planety-miasta.

Biografia

Hutt organizował walki, przez które przewinęło się wielu gladiatorów. W 3956 BBY w turnieju brało udział tylko 5 zawodników; Ice, Gerlon Dwa Palce, Marl, Twitch oraz Ślepy Duncan. Wcześniej walczył też Bendak, który zrezygnował, bo zakazano walk na śmierć i życie. Ponieważ Sithowie, po przejęciu Taris, zabronili takich walk, toczyły się one pod polem tłumiącym energię, które uniemożliwiało śmierć uczestników. Rzadko też do turnieju zgłaszali się nowi chętni, więc ludzi zaczęło nudzić oglądanie wciąż tych samym gladiatorów w akcji.


Uwaga: Poniższa wersja historii jest jednym z możliwych wariantów wydarzeń z gry Knights of the Old Republic. Inne warianty znajdziesz w sekcji Alternatywy niniejszego artykułu.


W wyniku zniszczenia krążownika Endar Spire na orbicie Taris, na planetę trafiło kilku ewakuowanych żołnierzy republikańskich. Wśród nich był dowódca statku Carth Onasi i cierpiący na zanik pamięci Revan. Przeczesując górne poziomy miasta, trafili oni do kantyny, gdzie trwała transmisja z walki na arenie pojedynkowej. Ajurr namówił Revana by wział udział w turnieju. Były Jedi zgodził się wziąć udział w walkach, dla zarobienia kredytów, pomocnych dla przeżycia na nieznanej planecie. Revan przyjął pseudonim Tajemniczy przybysz. Były lord Sithów nie miał problemów z pokonaniem całej stawki gladiatorów i sięgnął tytuł mistrza areny.

Ajuur, mimo to od czasu do czasu nieoficjalnie organizował pojedynki na śmierć i życie. Uczestniczyli w nich na ogół aktualnie najlepsi zawodnicy. Zaoferował na przykład przygotowanie areny na krwawą walkę pomiędzy Bendakiem Starkillerem, a Revanem, ale nawrócony Lord Sithów nie zgodził się na to.


Tu kończy się fragment historii zależny od wyborów gracza.


Nieznane są dalsze losy Ajurra i nie wiadomo czy przeżył bombardowanie planety przez flotę Sithów z rozkazu Dartha Malaka.

Alternatywy

Grając w grę Knights of the Old Republic, można zgodzić się na walkę z Bendakiem, jednak takie rozwiązanie nie jest zgodne z porządkiem Expanded Universe. Po wygranej walce otrzymujemy poza nagroda pieniężną, blaster Mandalorianina.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!