Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Marl

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Marl.jpg
Marl
Data i miejsce śmierci: 3956 BBY, Taris
Miejsce pochodzenia: Taris
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Siwe
Kolor oczu: Szare
Marl był mężczyzną rasy ludzkiej, mieszkającym na planecie Taris podczas wojny domowej Jedi. Walczył jako gladiator na arenie pojedynków, mieszczącej się w kantynie na górnych poziomach planety-miasta.

Biografia

Marl był weteranem starć na arenie, na której walczył przeszło 20 lat. Mimo że najlepsze lata miał już za sobą, nadal dobrze sobie radził. Trwało to do czasu, póki nie trafił na Rodianina Twitcha, przez którego wylądował na drugim miejscu w tabeli. Walcząc na arenie nigdy nie używał blasterów, preferował raczej wibroostrze z podwójną klingą, lub ewentualnie walkę na gołe ręce.


Uwaga: Poniższa wersja historii jest jednym z możliwych wariantów wydarzeń z gry Knights of the Old Republic. Inne warianty znajdziesz w sekcji Alternatywy niniejszego artykułu.


W 3956 BBY, w wyniku zniszczenia krążownika Endar Spire na orbicie Taris, na planetę trafiło kilku ewakuowanych żołnierzy republikańskich. Był wśród nich dowódca statku Carth Onasi i cierpiący na zanik pamięci Revan. Przeczesując górne poziomy miasta, trafili oni do kantyny, gdzie trwała transmisja z walki na arenie pojedynkowej. Revan postanowił wziąć udział w walkach dla zarobienia kredytów, pomocnych dla przeżycia na nieznanej planecie. Zgłosił się do Hutta Ajuura, który nadzorował pojedynki. Po pokonaniu Ślepego Duncana, Gelrona i Ice, następnym w kolejności gladiatorem była właśnie Marl. Po przegranym pojedynku gladiator pogratulował Revanowi wygranej. Stwierdził też, że ten sport nie jest już dla niego samego, ponieważ młode wilki zaczynają z nim wygrywać. Postanowił, że teraz odpocznie i przemyśli kilka rzeczy, po czym oddalił się.


Tu kończy się fragment historii zależny od wyborów gracza.


Nieznane są dalsze losy Marla i nie wiadomo, czy przeżył bombardowanie planety przez flotę Sithów z rozkazu Dartha Malaka.

Alternatywy

Gracz przechodzący grę Knights of the Old Republic może w ogóle nie brać udziału w walkach, co nie przeszkadza w rozmowie z zawodnikami.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!