Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Azlyn Rae

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Azlyn.jpg
Azlyn Rae
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Rude
Kolor oczu: Bursztynowe
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Profesja:
Azlyn Rae to Jedi z Nowego Zakonu, szkolona w Prakseum Jedi na Ossusie w schyłkowym okresie Sojuszu Galaktycznego. Po ataku Sithów na Coruscant dołączyła do Rycerzy Imperium. Była pierwszą dziewczyną Cade'a Skywalkera.

Biografia

Jedi

Nic nie wiadomo o dacie i miejscu urodzenia Azlyn. Razem z Cadem Skywalkerem dorastała na Ossusie. Młodzi nie byli sobie obojętni, Cade kochał się w urodziwej uczennicy, zresztą z wzajemnością. Nieco później Azlyn została padawanką Jedi Rasi Tuuma. W roku 130 ABY znalazła się razem ze swoim mistrzem na Coruscant. Tam zastała ich decydująca bitwa wojny sithańsko-imperialnej. Posłuchawszy rozkazu Tuuma, Azlyn ratowała się ucieczką. Rozdzieliła się ze swoim mentorem i straciła z nim kontakt, myśląc że nie żyje.

Rycerz imperialny

Rozumiem, czemu dołączyłaś do Rycerzy Imperialnych. Znaleźli Cię w czasie, gdy zdawało się, że wszyscy Jedi nie żyją. Ale co teraz?
— Rasi Tuum do Azlyn Rae.

Jedną z pierwszych misji Azlyn jako Rycerza Imperium było wyśledzenie Cade'a Skywalkera. Znalazła go na planecie Iego, w gościnie u Nata Skywalkera. Gdy Cade, Delia Blue i Jariah Syn zdecydowali wyruszyć do Ukrytej Świątyni, Azlyn przekazała tę informację wraz z lokalizacją planety Taivas współpracującym z nią Rycerzom, mistrzowi Draco, mistrzowi Kriegowi i księżniczce Fel. Kiedy przybyła razem z załogą Mynocka na Taivos, spotkała tam swojego "zmarłego" mistrza. Odbyła z nim poważną rozmowę na temat jej decyzji o dołączeniu do Rycerzy Imperialnych. Tuum delikatnie przekonywał Alzyn do powrotu na łono organizującego się na nowo Zakonu. Później, dziewczyna poprosiła o radę Marasię Fel, która sucho przypomniała jej o tym, że złożyła Imperatorowi zobowiązanie na całe życie.

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Azlyn Rae.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!