Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Bilbringi V

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
BilbringiV.png
Bilbringi V
Podstawowe dane
Producent: Telgorn Corporation
Specyfikacja techniczna
Długość: 1,9 km
Silniki: Brak
Hipernapęd: Brak
Uzbrojenie: Brak
Załoga: 200
Pasażerowie:
  • 100 inżynierów
  • 450 mechaników
Różne
Region: Wewnętrzne Rubieże
Układ: Bilbringi
Rola: Stacja naprawcza
Przynależność:


Bilbringi V była jedną z co najmniej trzech posiadanych przez rodzinę Azzameen stacji kosmicznych. Znajdowała się w systemie Bilbringi.

Historia

Ace wyrusza z Bilbringi na czele jednostek Azzameenów.

Nie wiadomo, kiedy stacja stała się własnością Azzameenów. W 3 ABY po utracie przez rodzinę swojej stacji Dom Azzameenów i stacji Twin Sun, została prawdopodobnie jedyną platformą, która pozostała w ich ręku.

Aeron Azzameen zgromadziła tam wszelkie dostępne frachtowce, należące do rodziny, aby przy ich użyciu przeprowadzić atak na jedną z placówek Viraxo. Gdy przybył Ace Azzameen, zabrał wszelkie statki ze sobą i poprowadził atak.

Charakterystyka

Stacja Bilbringi V była bliźniaczką stacji Twin Sun. Jej zadaniem było serwisowanie statków należących do rodziny, ale również innych. Nie posiadała ani silników, ani uzbrojenia. Miała za to dwa większe ramiona, która umożliwiały przyjmowanie większych statków. Inne statki mogły zaś lądować na platformie umieszczonej u góry pomiędzy dwoma ramionami. Nad tą platformą znajdował się mostek dowodzenia. Statki zaopatrzeniowe mogły zaś lądować w dwóch dodatkowych hangarach. Stacja posiadała również osłony. Była jednocześnie domem, dla około 750 załogi.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!