Niech Moc będzie z Wami!Bitwa o Korriban (14 ABY)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Anakin dodopracowania.png
Życie wydaje się prostsze, kiedy coś naprawiasz.

Ten artykuł wymaga dopracowania.


Prosimy, dopracuj go pod względem języka i formy, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji. W tym artykule należy: dodać szerszy kontekst, poszerzyć opis bitwy, skutki.

Korribanbattle.jpg
Bitwa o Korriban
Data 14 ABY
Miejsce
Wynik Zwycięstwo Nowej Republiki
Strony
Dowódcy
Tavion Axmis
Siły
Znaczna liczba Jedi
Straty
Znaczna liczba JediBitwa o Korriban była ostatnim i decydującym starciem w mającym miejsce w roku 14 ABY konflikcie Jedi z kultystami starożytnego Mrocznego Lorda Sithów, Marki Ragnosa, do którego doszło w pobliżu jego grobowca, w Dolinie Mrocznych Lordów na Korribanie. Celem Uczniów Ragnosa, którym przewodziła mroczna Jedi, Tavion Axmis, było wskrzeszenie Sitha, czemu zapobiegły siły Jedi z Jadenem Korrem na czele.

Preludium

Jaden Korr, podczas swojego szkolenia na Yavinie 4, zauważył Tavion Axmis i dwóch odrodzonych, którzy wysysali energię z lokalnej świątyni. Tavion oszołomiła Korra, a gdy adept się ocknął, opowiedział wszystko Luke'owi. Skywalker domyślił się, że Tavion chce wskrzesić starożytnego Sitha, Markę Ragnosa, przy pomocy kumulującego Moc berła. Przez najbliższy okres Jaden wysyłany był na misje związane z działalnością Tavion. Po jakimś czasie Jaden dotarł wraz z grupą innych Jedi na Korriban, gdzie stoczyli bitwę z resztkami Imperium i uczniami Ragnosa.

Przebieg

Jaden Korr dotarł do Doliny Mrocznych Lordów, gdzie zobaczył walczących ze sobą Jedi i uczniów Ragnosa. Sam zabił kilku odrodzonych i kultystów, a po pokonaniu niedługiej drogi dotarł do grobowca Marki Ragnosa. Tam spotkał Tavion wskrzeszającą Sitha. Jaden przerwał ten proces, a po krótkiej rozmowie odbyła się walka. Jedi pokonał Tavion, ale zdołała ona osiągnąć swój cel, wbijając berło Ragnosa w grób. Duch Sitha wystąpił z grobowca, po tym wniknął w mroczną Jedi i opanował jej umysł i wolę. Jaden zaczął walczyć z samym Ragnosem, ale w końcu pokonał i jego. Równocześnie pozostali Jedi pokonali czcicieli Ragnosa, a imperialni szturmowcy zostali pojmani. Korr po wyjściu z grobowca zawalił wejście, a na zewnątrz zastał swojego mistrza i Luke'a Skywalkera, gratulujących mu osiągnięcia.

Skutki

Po wygranej przez Jedi bitwie, kult Ragnosa przestał istnieć, a Tavion zginęła. Jaden Korr awansował z adepta na rycerza Jedi, a Korriban był odtąd kontrolowany przez zakon.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!