Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Bracia Moomo

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Bracia Moomo

Bracia Moomo (Dob i Del) to dwójka ithoriańskich łowców nagród żyjących podczas wojen mandaloriańskich.

Początkowo pracowali dla Valiusa Yinga, lecz zostali przez niego zwolnieni za głupotę. Później pracowali między innymi na planecie Bogden. Podróżowali na pokładzie swego statku Moomo Williwaw.

W roku 3963 BBY zostali zatrudnieni przez mistrzynię Raanę Tey, by obserwowali na planecie Telerath Arvana Carricka. Niestety nie zdołali wykonać tego zadania, gdyż przeszkodził im syn porwanego bankiera Zayne Carrick.

Kilka miesięcy spotkali Grypha, który poprosił ich o odnalezienie Zayne'go. Dob wraz z Slysskiem udał się na pokładzie Moomo Williwaw na poszukiwania, natomiast Del pozostał z Marnem na Taris i został jego osobistym ochroniarzem. Dob odnalazł Carricka na pokładzie Arkanian Legacy i przetransportował go wraz z przyjaciółmi na Taris. Następnie Dob wraz z resztą załogi opuścił orbitę planety i udał się w nieznany rejon galaktyki. W tym samym czasie Zayne dołączył do rebeliantów walczących na powierzchni planety z Mandalorianami. Dzięki pomocy Dela dwukrotnie uniknął śmierci. Następnie Ithorianin dołączył do oddziałów walczących na froncie.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!