Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Arkanian Legacy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Arkanian Legacy.

Arkanian Legacy (Dziedzictwo Arkanii) to okręt flagowy lorda Adascy władcy planety Arkania. Okręt służył mu podczas wielkiej wojny Sithów oraz wojen mandaloriańskich. W stworzeniu statku pomagał między innymi Camper.

Okręt był bardzo dobrze wyposażony, na pokładzie znajdowały się: centrum medyczne, szpital, uniwersytet oraz sala koncertowa.

W roku 3963 BBY na pokładzie doszło do spotkania przedstawicieli Mandalorian i Republiki. Mandalorian reprezentował ich przywódca Mandalor Ostateczny, a Republikę admirał Saul Karath, Carth Onasi, Alek Squinquargesimus. Na okręt przybył także mistrz Jedi Lucien Draay wysłany przez swego dawnego nauczyciela Haazena. Celem lorda Adascy było przekonanie jednej ze stron do poparcia jego interesów, co wiązało się z zakupem najnowszej technologii, która była w stanie zmienić oblicze wojny. Spotkanie odbyło się w okolicach białego karła zwanego Omonoth. Tam Adasca pokazał kontrolowane przez niego Exogorthy. Camper, który był przetrzymywany na pokładzie w celu kontynuowania badań tych istot postanowił sprzeciwić się Adascy i uszkodził przekaźniki kontrolujące stworzenia. Po uwolnieniu bestie zaatakowały statek i zniszczyły go.

Źródła

Zniszczenie Dziedzictwa Arkanii.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!