Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Rycerze Starej Republiki 19: Zaślepieni nienawiścią, część 1

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kotor19.jpg
Rycerze Starej Republiki 19: Zaślepieni nienawiścią, część 1
Scenariusz John Jackson Miller
Rysunki Bong Dazo
Tytuł oryginalny Knights of the Old Republic 19: Daze of Hate, Part 1
Wydanie USA Dark Horse Comics
22 sierpnia 2007
Okładka Chris Warner
Liczba zeszytów 1/3
Liczba stron 32
Cena 2,99$
Czas akcji 3963 BBY


Rycerze Starej Republiki 19: Zaślepieni nienawiścią, część 1 (Knights of the Old Republic 19: Daze of Hate, Part 1) to dziewiętnasty zeszyt serii komiksów wydawanych przez Dark Horse Comics Rycerze Starej Republiki. Zaliczany jest to serii opowiadań Rycerze Starej Republiki: Zaślepieni nienawiścią (pierwszy zeszyt tej serii opowiadań).

Treść komiksu

W okolicy Omonotha z nadprzestrzeni wyskoczył Deadweight. Skierował się on w stronę Arkanian Legacy. W tym samym czasie na pokładzie lord Adasca przekazał Jarael brutalną prawdę: została więźniem, by Gorman Vandrayk wywiązał się ze swojego zadania. Kobieta nie godząc się z tym zniszczyła kilka droidów HK-24 i odebrała jednemu z nich broń, którą natychmiast wycelowała w Adascę. Lord nakazał jej odłożenie blastera, inaczej jej przyjaciel Camper straci ręce. Ten argument sprawił, że Jarael oddała broń. Chwilę później na płycie lądowiska wylądował republikański statek. Załoga została przywitana przez Adascę, a Jarael widząc Zayne'go pocałowała go, by przekazać mu, że Camper został uwięziony przez Adascorp. Na życzenie admirała Karatha Carrick został zaprowadzony do bezpiecznego i strzeżonego miejsca, by nie mógł uciec. Niedługo później pojawił się kolejny statek. wyszedł z niego Alek, który był przedstawicielem Jedi. Jarael przywitała go i w tym samym momencie pojawił się komandor Rohlan z informacją, że wykonał swe zadanie. Alek rozpoczął rozmowę z Mandaloranienem o wydarzeniach od czasu opuszczenia stacji Flashpoint i o transporcie Demagola na Coruscant. Rozmowę przerwał jednak Adasca mówiąc, że musi przywitać kolejnego gościa. Okazał się nim Lucien Draay, który bł jego starym znajomym. Lord Adasca nie będąc zadowolonym z przybycia niezaproszonego gościa dodał mu do napoju środka usypiającego. Niedługo później wszyscy goście zebrali się w obserwatorium. Tam lord Adasca wytłumaczył na czym polega jego plan. Chwilę później z nadprzestrzeni wyskoczył statek ostatniego gościa Mandalora Ostatecznego. Gdy przywódca Mandalorian ukazał się jako hologram wszyscy zrozumieli na czym polega plan Adascy.

W tym samym czasie mistrz Lucien obudził się e jakimś pomieszczeniu i stwierdził, że jest otoczony przez droidy HK-24. Chwilę później zorientował się, że jest związany razem ze swym padawanem Zayne'm.

Bohaterowie komiksu

Wydania kolekcjonerskie


<center>Seria Knights of the Old Republic
[Pokaż/Ukryj]
</center>

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!