Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Rycerze Starej Republiki 13: Dni strachu, część 1

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kotor13.jpg
Rycerze Starej Republiki 13: Dni strachu, część 1
Scenariusz John Jackson Miller
Rysunki Dustin Weaver
Tytuł oryginalny Knights of the Old Republic 13: Days of Fear, Part 1
Wydanie polskie Egmont
13 września 2010
(Rycerze Starej Republiki tom 3: Dni strachu, noce gniewu)
Wydanie USA Dark Horse Comics
31 stycznia 2007
Okładka Brian Ching
Liczba zeszytów 1/3
Liczba stron 32
Cena 2,99$
Czas akcji 3963 BBY


Rycerze Starej Republiki 13: Dni strachu, część 1 (Knights of the Old Republic 13: Days of Fear, Part 1) to trzynasty zeszyt serii Rycerze Starej Republiki. Zaliczany jest do serii opowiadań Dni strachu (pierwszy zeszyt tej serii opowiadań). W USA ukazał się 31 stycznia 2007 nakładem Dark Horse Comics, natomiast w Polsce został wydany przez wydawnictwo Egmont 13 września 2010 w trzecim tomie serii.

Streszczenie

Eejee Vamm informuje swego pracodawcę lorda Adascę, że znalazł coś, co go zainteresuje.

Na planecie Ralltiir Zayne Carrick walczy przeciwko Jarael w próbnym pojedynku. Dziewczyna pokonuje padawana, którego ratują niezwykłe naramienniki wykonane z tydirium i phrikite, podarowane mu przez Campera. Gdy z wyprawy do miasta powraca Elbee z zaopatrzeniem, nadchodzi chwila pożegnań. Jarael i Camper wraz z droidem udają się we własnym kierunku pozostawiając Zayne'a i Grypha na planecie.

Obaj pozostali na planecie przyjaciele spotykają się na targowisku miasta. Jedzą tam posiłek (między innymi węgorza fleekijskiego). Wieczorem udają się na jedno z lądowisk, gdzie ma zostać dostarczony ich nowy statek. Pojazd ląduje, niszcząc przy okazji kilka stojących obok urządzeń. Pilotem okazuje się złodziej Slyssk, który też ukradł statek. Po krótkiej kłótni przerwanej przybyciem dotychczasowych właścicieli Little Bivoli Zayne, Gryph i Slyssk wchodzą na pokład i startują. W przestworzach wbrew swojej woli dołączają do floty Republiki udającej się na wojnę z Mandalorianami.

Tymczasem na pokładzie Last Resortu z jednej z skrytek wychodzi droid HK-24. Na jego widok Camper mdleje. Do ładowni szybko przybiega Jarael, która staje się celem droida.

Bohaterowie komiksu

Wydania kolekcjonerskie


Seria Knights of the Old Republic
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!