Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Rycerze Starej Republiki 21: Zaślepieni nienawiścią, część 3

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kotor21.jpg
Rycerze Starej Republiki 21: Zaślepieni nienawiścią, część 3
Scenariusz John Jackson Miller
Rysunki Bong Dazo
Tytuł oryginalny Knights of the Old Republic 21: Daze of Hate, Part 3
Wydanie USA Dark Horse Comics
24 października 2007
Okładka Chris Warner
Liczba zeszytów 3/3
Liczba stron 32
Cena 2,99$
Czas akcji 3963 BBY


Rycerze Starej Republiki 21: Zaślepieni nienawiścią, część 3 (Knights of the Old Republic 21: Daze of Hate, Part 3) to dwudziesty pierwszy zeszyt serii komiksów wydawanych przez Dark Horse Comics Rycerze Starej Republiki. Zaliczany jest to serii opowiadań Zaślepieni nienawiścią (trzeci i ostatni zeszyt tej serii opowiadań).

Treść komiksu

Na pokładzie Arkanian Legacy Zayne Carrick, Lucien Draay, Carth Onasi i Rohlan Dyre postanawiają zatrzymać lorda Adascę przed realizacją jego planów. Zayne ubiera zbroję Mandalorianina i udaje się do głównej sali. Tam umyślnie trąca Onasiego. Rozpoczyna się walka, podczas której ujawnia się mistrz Lucien. Do Jedi dołącza Alek i Jarael.

W tym samym czasie Camper wraz z dwoma naukowcami udaje się na pokład Ostateczności. Opuszczają oni lądowisko statku Adascy i udają w stronę Exogorthów. Gorman uszkadza kombinezony pozostałej dwójki skazując ich na pewną śmierć. Następnie niszczy czujniki wszczepione kosmicznym ślimakom i nakazuje im zaatakować statek Adascy.

Gdy na pokładzie Arkanian Legacy pasażerowie zostają zawiadomieni o zbliżających się bestiach rozpoczyna się ewakuacja. Wszyscy udają się na lądowisko, by opuścić statek. Niestety wszystkie jednostki zostały zabrane przez uciekających. Zayne zostaje zmuszony, by wrócić na Coruscant z mistrzem Lucienem, lecz w tym samym momencie na lądowisku pojawia się Moomo Williwaw. Obecni na pokładzie Dob Moomo i Slyssk informują Zayne'go, że Gryph jest na Taris i potrzebuje jego pomocy. Carrick udaje się więc z nimi. Tymczasem Camper postanawia odholować Exogorthy w inną część galaktyki, by nikomu już nie zagrażały...

Bohaterowie komiksu

Zobacz także

Wydania kolekcjonerskieSeria Knights of the Old Republic
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!