Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Rycerze Starej Republiki 14: Dni strachu, część 2

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kotor14.jpg
Rycerze Starej Republiki 14: Dni strachu, część 2
Scenariusz John Jackson Miller
Rysunki Brian Ching
Tytuł oryginalny Knights of the Old Republic 14: Days of Fear, Part 2
Wydanie polskie Egmont
13 września 2010
(Rycerze Starej Republiki tom 3: Dni strachu, noce gniewu)
Wydanie USA Dark Horse Comics
28 lutego 2007
Okładka Brian Ching
Liczba zeszytów 2/3
Liczba stron 32
Cena 2,99$
Czas akcji 3963 BBY


Rycerze Starej Republiki 14: Dni strachu, część 2 (Knights of the Old Republic 14: Days of Fear, Part 2) to czternasty zeszyt serii Rycerze Starej Republiki. Zaliczany jest do serii opowiadań Dni strachu (drugi zeszyt tej serii opowiadań). W USA ukazał się 28 lutego 2007 nakładem Dark Horse Comics, natomiast w Polsce został wydany przez wydawnictwo Egmont 13 września 2010 w trzecim tomie serii.

Streszczenie

Na pokładzie Last Resortu droid HK-24 atakuje Jarael i Campera. Z ratunkiem przychodzi Elbee. Rzuca on droidem o ścianę, jednak zostaje ostrzelany, co powoduje jego uszkodzenia. HK-24 ma przystąpić do ponownego ataku, ale zostaje zaskoczony przez Jarael, która uderza go łańcuchem. Jednakże droid morderca radzi sobie z nią bardzo łatwo. W momencie, gdy los kobiety jest przesądzony, droid zostaje zniszczony przez Rohlana Dyre, który opuszcza bezpieczną kryjówkę w ładowni statku. Zabiera on chorego Campera do jego pokoju.

W tym samym czasie na planecie Serroco ląduje Carth Onasi. Jego przyjaciele polecają mu świetną knajpę, która powstała tego dnia. Znajdowała się ona obok Little Bivoli. Jej właścicielem jest Gryph, kucharzem Slyssk, a funkcję pomywacza pełni Zayne Carrick. W pewnej chwili droid-kelner zrzuca posiłek na jednego z żołnierzy. Zayne idzie posprzątać i nieumyślnie brudzi admirała Saula Karatha. Jednak nie dostaje za to żadnej kary. Zauważa go za to Carth Onasi i zaprasza do swego stolika. Po krótkiej rozmowie o obecnej sytuacji na planecie zauważa grzebiącego w koszu żebraka i daje mu swoją porcję jedzenia. Podczas rozmowy Zayne dowiaduje się, że Mandalorianie mają zaatakować następnego dnia, a Republika jest na ten atak gotowa.

Wieczorem Zayne mówi Gryphowi, że powinni opuścić planetę, gdyż zostanie zaatakowana. Gryph jednak nie bierze słów padawana na poważne. W nocy Zayne doznaje wizji. Widzi, jak planeta zostaje zniszczona przez Mandalorian. Rano opowiada o wizji Gryphowi i każe mu opuścić planetę, a sam postanawia udać się do admirała Karatha.

Bohaterowie komiksu

Wydania kolekcjonerskie


Seria Knights of the Old Republic
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!