Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Rycerze Starej Republiki 26: Wektor, część 2

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kotor26.jpg
Rycerze Starej Republiki 26: Wektor, część 2
Scenariusz John Jackson Miller
Rysunki Scott Hepburn
Tytuł oryginalny Knights of the Old Republic 26: Vector, Part 2
Wydanie polskie 2 grudnia 2010
Wydawnictwo Egmont
(w albumie Wektor: Tom 1)
Wydanie USA 26 marca 2008
Dark Horse Comics
Okładka Dustin Weaver
Liczba zeszytów 2/4, 2/12
Tłumaczenie Jacek Drewnowski
Liczba stron 32
Cena 2,99$
Czas akcji 3963 BBY


Rycerze Starej Republiki 26: Wektor, część 2 (Knights of the Old Republic 26: Vector, Part 2) to dwudziesty szósty zeszyt serii komiksów Rycerze Starej Republiki i zarazem drugi serii Wektor. Komiks ten ukazał się w USA 26 marca 2008 nakładem Dark Horse Comics, natomiast w Polsce został wydany przez wydawnictwo Egmont 2 grudnia 2010 w pierwszym albumie Wektora.

Streszczenie

Do planety Jebble zbliża się mandaloriański statek Mar'eyce dowodzony przez Pulsiphera. Mandalorianin zdobywszy Talizman Muur postanawia zbadać go, by poznać jego właściwości i posiąść ukrytą w nim moc. Na pokładzie ukrywają się również Zayne Carrick, Gryph i Celeste Morne, by odzyskać niezwykle cenny artefakt. Celeste używając jednej ze sztuczek Jedi wpływa na umysł Mandalorianina i nakazuje mu wypowiedzieć słowa, które uwalniają moc talizmanu. W wyniku zdarzenia Pulsipher zostaje porażony prądem. Chwilę później statek ląduje na planecie. Po opuszczeniu jednostki tylnym wyjściem Zayne i Gryph zostają złapani przez jednego ze strażników i zapędzeni do grupki ochotników pochodzących głównie z Taris. W grupie zgromadzonych Gryph rozpoznaje jednego z członków gangu Czarnych Vulkarów, z którym ma na pieńku. Bójce zapobiega strażnik, który celuje w obu broń. Chwilę później pojawia się wysoki rangą Mandalorianin i przemawia do zgromadzonych. Informuje ich gdzie mają otrzymać broń i zbroje. Następnie zdradza im ich najbliższy cel, którym ma być Alderaan. W pewnym momencie Zayne zauważa Celeste, której udało się uciec. Następnie informuje ją o planach Mandalorian i konieczności poinformowania władz Republiki. Chwilę później pojawia się także Gryph w zbroi mandaloriańskiej. Zabiera on oboje Jedi do lodowej cytadeli, gdzie znajduje się siedziba Pulsiphera.

Wewnątrz cytadeli Gryph niechcący wystrzeliwuje ze swej broni w sufit, powodując jego zawalenie. Chwilę później przy gruzowisku pojawiają się Mandalorianie. Jeden z nich celuje z broni w Celeste. Zaraz potem wojownik dostaje drgawek i zamienia się w rakghula. Pozostali otwierają do niego ogień, lecz po chwili również przeobrażają się w bestie. Jedi rozpoczynają z nimi walkę, lecz w obliczu znacznej przewagi liczebnej i niezwykłej inteligencji przeciwników wycofują się. Biegnąc dobierają na taras, z którego rozpościera się widok na dolinę pełną żołnierzy w zwartych szykach. Oboje zdają sobie sprawę z nieuchronnego rozprzestrzenienia się zarazy rakghuli na bardzo szeroką skalę...

Bohaterowie

Wydania kolekcjonerskie

Recenzje


Wektor
[Pokaż/Ukryj]
Seria Knights of the Old Republic
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!