Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Rycerze Starej Republiki 10: Flashpoint, część 3

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kotorcover10.jpg
Rycerze Starej Republiki 10: Flashpoint, część 3
Scenariusz John Jackson Miller
Rysunki Dustin Weaver
Tytuł oryginalny Knights of the Old Republic 10: Flashpoint, Part 3
Wydanie USA Dark Horse Comics
22 października 2006
Okładka Brian Ching
Liczba zeszytów 3/3
Liczba stron 32
Cena 2,99$
Czas akcji 3964 BBY


Rycerze Starej Republiki 10: Flashpoint, część 3 (Knights of the Old Republic 10: Flashpoint, Part 3) to dziesiąty zeszyt serii komiksów wydawanych przez Dark Horse Comics Rycerze Starej Republiki. Zaliczany jest to serii opowiadań Flashpoint (trzeci i ostatni zeszyt tej serii opowiadań).

Streszczenie

W strzeżonej przez pole siłowe stacji Flashpoint dwóch Mandalorian patrolowało teren bazy. W pewnej chwili rozległ się alarm i rozpoczęła się holotransmisja. Na hologramie ukazała się podobizna Rohlanda Dyre, który oznajmił, że pojmał rycerza Jedi i chce przekazać go w ręce Demagola. Po chwili rozmowy komandor otrzymał zgodę na lądowanie. Wyprowadził on Zayne Carricka w kombinezonie na zewnątrz Last Resortu, natomiast Camper i Gryph ukryli się w jednej ze skrytek na statku.

Z laboratorium Demagola po wielu testach został wreszcie wypuszczony Squint. Następnym obiektem miała stać się Jarael, jednak w odpowiednim momencie pojawił się Rohlan prowadzący Zayne'a. Naukowiec postanowił najpierw zająć się chłopakiem. Wewnątrz laboratorium Carrick został przywiązany i czekał na badania. Gdy doktor odwrócił się na chwilę został uderzony przez komandora Dyre w głowę. Zayne ubrał kombinezon Demagola i wraz z Rohlanem opuścił pomieszczenie. W poczekalni chłopak został zaatakowany przez Jarael, która jednak poznała, że nie jest to prawdziwy doktor i puściła go. Zayne i Dyre opuścili bunkier i rozpoczęli rozmowę ze strażnikami. Carrick przy użyciu Mocy zamontował w różnych częściach bazy małe ładunki wybuchowe. Po chwili rozległ się głos z komunikatora. Na hologramie pojawił się Gryph przebrany za dowódcę wojsk Republiki. Zdetonował on ładunki, co spowodowało chaos w bazie. Rohlan przekonał innych Mandalorian, iż powinni się ewakuować, a on w tym czasie ocali stację. Tak też postąpili.

Gdy wszyscy Jedi zostali uwolnieni, zapadła decyzja o odeskortowaniu Demagola na Coruscant, gdzie miał stanąć przed sądem. Wszyscy Jedi na czele z Squinetem mieli wrócić do stolicy Republiki i opowiedzieć o tym, co zobaczyli. Rohlan Dyre postanowił udać się wraz z nimi, lecz w ostatniej chwili opuścił statek i ukrył się w jednej ze skrytek na pokładzie Last Resortu. Chwilę później oba statki opuściły stację Flashpoint. Zayne wraz ze swymi towarzyszami udał się na poszukiwanie dalszych przygód...

Bohaterowie komiksu

Wydania kolekcjonerskieSeria Knights of the Old Republic
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!