Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Rycerze Starej Republiki 8: Flashpoint, część 2

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kotorcover8.jpg
Rycerze Starej Republiki 8: Flashpoint, część 2
Scenariusz John Jackson Miller
Rysunki Dustin Weaver
Tytuł oryginalny Knights of the Old Republic 8: Flashpoint, Part 2
Wydanie USA Dark Horse Comics
20 września 2006
Okładka Brian Ching
Liczba zeszytów 2/3
Liczba stron 32
Cena 2,99$
Czas akcji 3964 BBY


Rycerze Starej Republiki 8: Flashpoint, część 2 (Knights of the Old Republic 8: Flashpoint, Part 2) to ósmy zeszyt serii komiksów wydawanych przez Dark Horse Comics Rycerze Starej Republiki. Zaliczany jest to serii opowiadań Flashpoint (drugi zeszyt tej serii opowiadań).

Streszczenie

Nad planetą Vanquo rozpoczęła się bitwa między Mandalorianami, a wojskami Republiki. Mandalor Ostateczny kierujący swymi wojskami dowiedział się, że oddział stracił kontakt ze swym dowódcą komandorem Rohlanem.

Padawan Zayne Carrick z wielkim trudem dostał się na pokład Last Resortu, porwanego przez komandora Rohlana. Udało się mu to przy pomocy Elbee, który nie zwracając uwagi na uszkodzone ramię zabrał z sobą na pokład statku także Campera i Grypha. Chwilę później złodziej został zaatakowany ogłuszającą pałką przez Campera, lecz bez skutku. Ostatecznie został obezwładniony przez droida i trzymany był do wyjaśnienia swego czynu w zamkniętym pojemniku. Tymczasem statek zaprogramowany przez Mandalorianina wskoczył w nadprzestrzeń. Chwilę przed skokiem został jednak zauważony przez głównodowodzącego floty Republiki Saula Karatha, który poznał, że jest to statek zabójcy padawanów z Taris.

Tymczasem Jarael była przetrzymywana przez Mandalorian w nieznanym miejscu. Później ubrano ją w skafander kosmiczny i dostarczono do pomieszczenia, w którym przetrzymywano innych pojmanych Jedi. Jak się okazało było to laboratorium, w którym Demagol badał niezwykłe umiejętności Jedi i próbował zrozumieć naturę mocy. Chwilę później dziewczyna spotkała Squinta, który także tam przebywał i powiedział jej, że wie, że ona nie jest Jedi i poszedł na badania zamiast niej.

W międzyczasie na pokładzie Last Resortu komandor Rohlan pokazał swą prawdziwą twarz i opowiedział o wojnach, w których brał udział, a także o motywach Mandalorian. Wyjaśnił powód ataku na Republikę - chęć sprawdzenia swych możliwości. Wyjaśnił także co się stanie z Jarael...

Bohaterowie komiksu

Zobacz też

Wydania kolekcjonerskieSeria Knights of the Old Republic
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!