Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Rycerze Starej Republiki 1: Początek, część 1

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Swkotor1cover.jpg
Rycerze Starej Republiki 1: Początek, część 1
Scenariusz John Jackson Miller
Rysunki Brian Ching
Kolory Michael Atiyeh
Tytuł oryginalny Knights of the Old Republic 1: Commencement, Part 1
Wydanie polskie Wydawnictwo Egmont
19 kwietnia 2010
(w wydaniu zbiorczym)
Wydanie USA Dark Horse Comics
25 stycznia 2006
ISBN (wersja polska) 978-83-237-2580-0
Oprawa miękka
Okładka Travis Charest
Liczba zeszytów 1/6
Tłumaczenie Jacek Drewnowski
Liczba stron 32
Cena 2.99 $
39.00 PLN (w wydaniu zbiorczym)
Czas akcji 3964 BBY


Rycerze Starej Republiki 1: Początek, część 1 (Knights of the Old Republic 1: Commencement, Part 1) to pierwszy zeszyt serii komiksowej Rycerze Starej Republiki i jej pierwszej historii - Początek. Został wydany 25 stycznia 2006 roku w USA przez wydawnictwo Dark Horse Comics. W Polsce ukazał się 19 kwietnia 2010 roku w wydaniu zbiorczym nakładem wydawnictwa Egmont.

Opis

On the planet Taris, a young Padawan named Zayne has been framed for a heinous and brutal crime against the Jedi order. Suddenly a wanted fugitive and on the run from his Jedi Masters, Zayne is forced to ally himself with the under-city's criminals, con artists, and petty thieves he'd previously vowed to bring to justice. Staying alive is the first order of business and if he's ever to clear his name, Zayne must make this new alliance work … providing he survives the experience.

• To celebrate its twentieth anniversary, Dark Horse is completely relaunching its Star Wars publishing line. This series is the first of many new titles to come.

• A new ongoing monthly series written by John Jackson Miller (Iron Man) and illustrated by Brian Ching (Star Wars Obsession), set four thousand years before the rise of the Empire and the fall of Anakin Skywalker (and eight years prior to the events in the Knights of the Old Republic video game).

• A great starting point for anyone interested in following the Star Wars saga beyond the films.

Streszczenie

Ten fragment artykułu wymaga poszerzenia o: dokładniejsze streszczenie i zawartość.

Akcja komiksu rozgrywa się w roku 3964 BBY, czyli rok po wybuchu wojen mandaloriańskich. Padawan Zayne Carrick nie ustaje w poszukiwaniach przestępcy i handlarza na czarnym rynku Grypha. Spotyka go w jednym z magazynów na dolnych poziomach Taris. Ściga on zbiega, który w pewnej chwili zaczyna wspinać się po drabinie. Padawan rusza za nim, ale ponieważ ma na sobie śliską substancję (wylała się na niego w magazynie) spada z niej, po drodze uszkadzając statek senatora Taris. Rozbijając szybę ląduje w jednym z pomieszczeń, w którym właśnie odbywa się bankiet, na którym są obecni mistrzowie Jedi i ich padawanowie. Zayne dowiaduje się od swego mistrza Luciena, że musi naprawić stół, który uszkodził wpadając do sali. Podczas naprawy zauważył przez okno Gypha i wbrew zakazom właściciela restauracji, w której wyrządził szkody postanowił go złapać. Udało mu się to przy pomocy mocy. Zabrał przestępcę na ścigacz i postanowił odwieźć do budynku Akademii Jedi. Przykuł Grypha do pojazdu i poszedł oznajmić o swym dokonaniu mistrzowi. Gdy wszedł do sali zobaczył ciała swych przyjaciół - padawanów, u stóp ich własnych mistrzów. Gdy zorientował się co się stało, postanowił uciec z budynku...

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Galeria

Linki zewnętrzne


Seria Knights of the Old Republic
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!