Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Rycerze Starej Republiki 25: Wektor, część 1

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kotor25.jpg
Rycerze Starej Republiki 25: Wektor, część 1
Scenariusz John Jackson Miller
Rysunki Scott Hepburn
Tytuł oryginalny Knights of the Old Republic 25: Vector, Part 1
Wydanie polskie 2 grudnia 2010
Wydawnictwo Egmont
(w albumie Wektor: Tom 1)
Wydanie USA 30 stycznia 2008
Dark Horse Comics
Okładka Travis Charest
Liczba zeszytów 1/4, 1/12
Tłumaczenie Jacek Drewnowski
Liczba stron 32
Cena 2,99$
Czas akcji 3963 BBY


Rycerze Starej Republiki 25: Wektor, część 1 (Knights of the Old Republic 25: Vector, Part 1) to dwudziesty piąty zeszyt serii komiksów Rycerze Starej Republiki i zarazem pierwszy serii Wektor. Komiks ten ukazał się w USA 30 stycznia 2008 nakładem Dark Horse Comics, natomiast w Polsce został wydany przez wydawnictwo Egmont 2 grudnia 2010 w pierwszym albumie Wektora.

Streszczenie

Q'Anilia doznaje wizji, w której widzi nieznanego Sitha trzymającego w ręce Talizman Muur. Chwilę później atakują ją rakghule. Razem z nią są także Feln i Xamar. W wizji pojawiają się także Zayne Carrick, Luke Skywalker, Darth Vader i Cade Skywalker. Chwilę później wizja kończy się i kobieta znów budzi się na Coruscant. Opowiada pozostałym Jedi o tym, co widziała. Lucien Draay zaniepokojony obecnością Zayne'go postanawia wysłać jednego ze swych zaufanych współpracowników do odnalezienia zarówno amuletu, jak i chłopaka.

Tymczasem w podziemiach planety Taris Noana Sowrs zostaje zaatakowana przez rakghule. Pomaga jej Jedi, która zabija wszystkie bestie. W ostatniej chwili Sowrs zostaje jednak podrapana przez potwora, co oznacza, że niedługo później sama się w niego zamieni. Kobieta opowiada Jedi o swoich dzieciach, po czym transformuje się. W tym momencie zostaje przebita mieczem świetlnym. Chwilę później w okolicy pojawiają się Zayne i Gryph ścigani przez stado rakghuli. Jedi ponownie zabija wszystkie bestie, po czym pyta przybyłych, czy nie zostali zainfekowani. Carrick i Gryp postanawiają udać się za kobietą, która przedstawia się im jako Celeste Morne. Jedi początkowo nie zgadza się, by dwójka uciekinierów im towarzyszyła, ale po poznaniu tożsamości chłopaka zmienia zdanie. W tej samej chwili w okolicy eksplodują bomby, co powoduje zapadnięcie się podłogi pod bohaterami.

Pewien czas później Zayne budzi się i dowiaduje się, że znajdują się blisko pozycji Mandalorian. Celeste zauważa w ręce przywódcy najeźdźców Pulsiphera poszukiwany artefakt. W tym samym czasie Mandalorianie używając swych plecaków rakietowych opuszczają pozycję. W podobny sposób udają się za nimi Zayne, Gryph i Celeste...

Bohaterowie

Wydania kolekcjonerskie

Recenzje


Wektor
[Pokaż/Ukryj]
Seria Knights of the Old Republic
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!