Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Interference

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Interference to opowiadanie napisane przez Johna Jacksona Millera, opisujące jeden z wątków konfliktu znanego jako wojny mandaloriańskie. Pierwotnie opublikowane zostało jedynie na Star Wars Hyperspace, 29 września 2008, później natomiast, 1 października 2012 roku udostępnione zostało na stronie wydawnictwa Del Rey.

Szczegóły na temat opowiadania

Opowiadanie składa się z szeregu komunikatów przekazywanych sobie przez różne osoby. Część stanowią wypowiedzi postaci republikańskich, kapitana Benegrypha Goodvalora oraz komandora Prawdę, głównie tego pierwszego, w którego to wcielił się Brat Marna Hierogrypha. W swych przekazach, dzięki włamaniu się na częstotliwości używane przez Mandalorian starali się oni zasiać ziarno wątpliwości pośród Mandalorian, w których szeregach było sporo świeżych rekrutów.

Na komunikaty te odpowiada będąca specjalistką od łączności Mandalorianka, Koblus Sornell. Nie odpowiada ona republikanom, stara się jedynie odnosić do ich wypowiedzi w komunikatach kierowanych do innych Mandalorian. Oprócz wypowiedzi związanych z prostowaniem propagandy wroga, pojawia się też kilka wypowiedzi związanych bezpośrednio z prowadzonym oblężeniem Taris.

Swoistym zwieńczeniem opowiadania jest Bitwa o Zongorlu która jest okazją do skonfrontowania tego co opowiadał Goodvalor z rzeczywistością. Zaraz po tejże bitwie składa on jeszcze jedną ofertę zawieszenia broni siłom Mandalorian, którą Kobluss jednak odrzuca bez konsultowania się z kimkolwiek, co w osobnej wiadomości tłumaczy też Cassusowi Fettowi. Puentą opowiadania są wypowiadanie przez Sornell słowa, stwierdzającej, że Republika nie rozumie Mandalorian a Mandalorianie Republiki.

Bohaterowie opowiadania

Główni

Tylko wspominani

Linki zewnętrzne

Opowiadanie (po angielsku) udostępnione na stronie wydawnictwa


Seria Knights of the Old Republic
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!