Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Rycerze Starej Republiki 12: Spotkanie, część 2

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kotor12.jpg
Rycerze Starej Republiki 12: Spotkanie, część 2
Scenariusz John Jackson Miller
Rysunki Harvey Tolibao
Tytuł oryginalny Knights of the Old Republic 12: Reunion, Part 2
Wydanie USA Dark Horse Comics
10 stycznia 2007
Okładka Hoon
Liczba zeszytów 2/2
Liczba stron 32
Cena 2,99$
Czas akcji 3963 BBY


Rycerze Starej Republiki 12: Spotkanie, część 2 (Knights of the Old Republic 12: Reunion, Part 2) to dwunasty zeszyt serii komiksów wydawanych przez Dark Horse Comics Rycerze Starej Republiki. Zaliczany jest to serii opowiadań Spotkanie (drugi i ostatni zeszyt tej serii opowiadań).

Streszczenie

Del i Dob Moomo na pokładzie swego statku Moomo Williwaw kontaktują się z Raaną Tey, która jak się okazuje była ich zleceniodawcą. Kobieta nie jest zadowolona z porwania bankiera, gdyż mężczyzna miał być jedynie obserwowany przez Ithorian. Nakazuje więc czekać na przyszłe rozkazy. Po rozmowie dochodzi do bójki między braćmi. W tym samym czasie Zayne Carrick wpada na pomysł, jak uwolnić swego ojca. Marn Hierogryph spotyka się w kantynie z jednym z braci i oznajmia mu, że pojmał poszukiwanego padawana. Oferuje chłopca za porwanego bankiera. Po długiej rozmowie Ithorianin zgodził się na wymianę. Gdy porywacz opuścił knajpę Zayne udał się za nim, by odnaleźć kryjówkę braci. Po dotarciu do celu stał się świadkiem rozmowy Ithorian z Raaną Tey. Znalazł on swego ojca i uwolnił. W tym samym czasie bracia Moomo dostali rozkaz startu. Jednak zostali zatrzymani przez Grypha, który przyprowadził padawana na wymianę. Po krótkiej walce wszyscy uciekli ze statku Ithorian i udali się na pokład Last Resortu. Tam Arvan przelał pieniądze na nowe konto Grypha. Zayne natomiast kazał swą część pieniędzy przelać na konto pewnej osoby z Taris.

Tydzień później Arvan wraz ze swą rodziną udał się do Enklawy Jedi na Dantooine, gdzie zamieszkał za zgodą mistrza Vandara Tokare.

Bohaterowie komiksu

Wydania kolekcjonerskieSeria Knights of the Old Republic
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!