Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Rycerze Starej Republiki 16: Noce gniewu, część 1

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kotor16.jpg
Rycerze Starej Republiki 16: Noce gniewu, część 1
Scenariusz John Jackson Miller
Rysunki Brian Ching
Tytuł oryginalny Knights of the Old Republic 16: Nights of Anger, Part 1
Wydanie polskie Egmont
17 sierpnia 2010
(Rycerze Starej Republiki tom 3: Dni strachu, noce gniewu)
Wydanie USA Dark Horse Comics
2 maja 2007
Okładka Colin Wilson
Liczba zeszytów 1/3
Liczba stron 32
Cena 2,99$
Czas akcji 3963 BBY


Rycerze Starej Republiki 16: Noce gniewu, część 1 (Knights of the Old Republic 16: Nights of Anger, Part 1) to szesnasty zeszyt serii Rycerze Starej Republiki. Zaliczany jest do serii opowiadań Noce gniewu (pierwszy zeszyt wchodzący w jej skład). W USA ukazał się 2 maja 2007 nakładem Dark Horse Comics, natomiast w Polsce został wydany przez wydawnictwo Egmont 13 września 2010 w trzecim tomie serii.

Streszczenie

Na pokładzie Ostateczności rannego Campera opatruje komandor Rohlan Dyre. Z powodu braków lekarstw wysłał Jarael na Arkanię.

W tym samym czasie podczas lotu przez nadprzestrzeń swym statkiem Raana Tey doznaje wizji, w której widzi nieco inny przebieg morderstwa na Taris. Tym razem oprawcami są padawani, a ofiarami mistrzowie. Raana podobnie jak Zayne spóźniła się i zobaczyła martwych przyjaciół. Chwilę później obudziła się i powiedziała, że koszmary nie skończą się, dopóki Zayne pozostaje żywy.

Jarael w nierzucającym się w oczy przebraniu wylądowała w Adascopolis, stolicy Arkanii. Po obejrzeniu hologramu lorda Adascy zderzyła się z inną kobietą. Po chwili została pojmana przez służby bezpieczeństwa i przetransportowana do specjalnego transportowca, którym miała się dostać do koloni dla wyrzutków. W transportowcu poznała dziewczynę, z którą się zderzyła Zadawi. Młoda kobieta postanowiła zabrać ją do domu. W chatce Jarael poznała babcię Zadawi Pererę. Starsza kobieta przygotowała posiłek dla obu dziewcząt. W toku rozmowy doszło do kłótni między Pererą i Jarael na temat prawdziwych intencji lorda Adascy. Następnego dnia Jarael udała się do centrum miasta, by zdobyć potrzebne lekarstwa. Niestety została rozpoznana i pojmana przez służby porządkowe.

Niedługo później z nadprzestrzeni w pobliżu Ostateczności pojawił się wielki okręt Arkanian Legacy. W komunikatorze pojawił się hologram lorda Adascy wraz z Jarael, która powiedziała, że Camper nie musi się niczego obawiać. Chwilę później mechanik zemdlał.

Bohaterowie

Wydania kolekcjonerskie


Seria Knights of the Old Republic
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!