Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Rycerze Starej Republiki 9: Powrót do domu

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kotorcover9.jpg
Rycerze Starej Republiki 9: Powrót do domu
Scenariusz John Jackson Miller
Rysunki Brian Ching
Tytuł oryginalny Knights of the Old Republic 9: Homecoming
Wydanie USA Dark Horse Comics
25 października 2006
Okładka Brian Ching
Liczba zeszytów 1
Liczba stron 32
Cena 2,99$
Czas akcji 3963 BBY


Rycerze Starej Republiki 9: Powrót do domu (Knights of the Old Republic 9: Homecoming) to dziewiąty zeszyt serii komiksów wydawanych przez Dark Horse Comics Knights of the Old Republic. Został on wydany jako przerywnik do jednej z serii komiksów Flashpoint.

Streszczenie

Lucien Draay wraz z innymi Jedi z Akademii Jedi na Taris przybył na Coruscant. Najpierw udał się do swego rodzinnego domu, gdzie jednak nie został wpuszczony przez droida Ninebeedee. Postanowił udać się więc na spotkanie z Radą Jedi. Przed Lucienem z radą rozmawiał inny Jedi, który opowiadał się za udziałem rycerzy w rozpoczętej niedawno wojnie z Mandalorianami. Otrzymał on misję uwolnienia uwięzionych Jedi. W rozmowie z mistrzami Jedi Lucien wyjawił prawdę dotyczącą zabójstwa padawanów. Wyjawił także swoje stanowisko wobec wojen mandaloriańskich. Od rady usłyszał, że ma zaprzestać poszukiwań Zayne Carricka. Po spotkaniu udał się jeszcze raz do swego domu, gdzie spotkał swego dawnego nauczyciela Haazena, od którego usłyszał, że ma sprowadzić do niego żywego Carricka.

W retrospekcjach Luciena dowiadujemy się, że pochodził on z bardzo bogatej rodziny. Jego matka, Jedi Krynda Draay, ubolewała, że jej syn nie odziedziczył po niej umiejętności doznawania wizji. Za winnego uważa swego męża, który był zwykłym wojownikiem Jedi. W swojej posiadłości szkoliła dzieci obdarzone umiejętnościom widzenia przyszłości. Należeli do nich Q'Anilia, Xamar, Raana Tey i Feln. Natomiast jej syn Lucien był nauczany przez tzw. upadłego padawana Haazena. Gdy pokonał naraz czterech uczniów swej matki został wybrany obrońcą wizjonerów.

Bohaterowie komiksu

Wydania kolekcjonerskie

Recenzje


Seria Knights of the Old Republic
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!