Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!

zamów prenumeratę z kodem R2D2OSSUS

Pulsipher

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Pulsipher.jpg
'
Data i miejsce śmierci: 3963 BBY, Jebble
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Siwe
Przynależność: Mandaloriańscy Neo-Konkwistadorzy
Pulsipher to Mandalorianin żyjący w okresie wojen mandaloriańskich, noszący rangę marszałka polowego.

Biografia

Na stacji Flashpoint

Na stacji Flashpoint

Początkowo Pulsipher został przydzielony do służby na stacji Flashpoint gdzie przybył dostarczając Demagolowi dwójkę Jedi, człowieka i Rodianina. Był on głównym ze strażników Demagola. W 3964 BBY, po przybyciu na stację Zayne'a Carricka i jego przyjaciół, Pulsipher uciekł ze stacji wraz z innymi Mandalorianami, w wyniku podstępu jakiego użył Jedi z towarzyszami.

Poszuiwania talizmanu Muura

Jakiś czas później Pulsipher prowadził poszukiwania w podziemiach planety Taris, która została zdobyta niewiele wcześniej przez wojska dowodzone przez Cassusa Fetta. Tamże udało mu się odnaleźć artefakt Sithów znany jako Talizman Muura. Chcąc osobiście poznać jego moc, udał się na lodową planetę Jebble gdzie znajdowało się jego laboratorium, wypełnione innymi, wcześniej zdobytymi artefaktami Sithów. Jego tropem podążyli Zayne Carrick, Gryph i Celeste Morne.

Na Jebble ekipa poszukiwawcza z Taris przybyła statkiem Mar'eyce, na orbicie Pulsipher wdał się w dyskusje z kontrolującymi ruch Mandalorianami z powierzchni, Ci nie chcieli zapewnić mu bowiem możliwości lądowania z racji oczekiwania na przybycie sił Cassusa Fetta. Ku irytacji naukowca, określili oni Cassusa i jego towarzyszy mianem prawdziwych Mandalorian, wyrażając w ten sposób swój stosunek do naukowego charakteru pracy Pulsiphera.

Zirytowany tym Pulsipher wyjął zdobyty talizman i mówiąc głównie do siebie, przy wygłaszanych pod nosem i niedochodzących go negatywnych komentarzach towarzyszy zaczął sam przed sobą rozgłaszać wizję możliwości jakie otwiera przed nim zdobyty artefakt.

Gdy okrywająca się na statku Celeste Morne starała się wpłynąć na umysł Pulsiphera i przekonać go by wyrzucił niebezpieczny przedmiot przez śluzę powietrzną, talizman niespodziewanie ożył i przyczepił się do ramienia wojownika, rażąc go czymś co dla postronnych wyglądało jak prąd. Pulsipher zaraz też niechcący podobnym wylądowaniem zabił jednego z chcących mu pomoc wojowników, dotykając go ręką do której przyczepiony był artefakt.

Po wylądowaniu na planecie Pulsipher został zabrany do laboratorium, niedługo później natomiast pierwsi z wystawionych na działanie talizmanu Mandalorian zostali przemienieni w Rakghule i zaczęli atakować nieprzemienionych, w wyniku czego stopniowo pierwsza grupa zwiększała się kosztem drugiej.

Kontrolowane przez Pulsiphera bestie pojmały i przyprowadziły do jego laboratorium Zayne'a. Mandalorianin wyjaśnił Carrickowi, że oczekuje od niego wyjaśnienia jak działają inne funkcje talizmanu. Niespodziewanie dla niego, talizman wyczuwając w pobliżu lepszego nosiciela, władającego mocą, opuścił Pulsiphera. Nie będąc już pod jego kontrola Rakghule zaatakowały go zaraz, zabijając.

Charakter

Pulsipher był niezadowolony z powodu tego jak odnosili się do niego inni Mandalorianie. Uważał, że jego badania są niezwykle ważne, tymczasem inni Mandalorianie określali go nie-prawdziwym wojownikiem. Uważał także, że Mandalor nie darzy go takim szacunkiem jakim obdzielał Demagola.

Podczas gdy Demagol źródła umiejętności Jedi, mistycznej Mocy szukał w genetyce, Pulsipher uważał, że drogą do zdobycia tej potęgi są artefakty, talizmany i inne tego rodzaju przedmioty.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!