Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


CC-1138

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Ten artykuł dotyczy CC-1138. Artykuły o podobnej nazwie to: RC-1138.
Komandor bacara.jpg
CC-1138
"Bacara"
Data i miejsce narodzin: 32 BBY
Miejsce pochodzenia: Kamino
Rasa: Człowiek-klon
Wzrost: 183 cm[1]
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność:
CC-1138, znany jako komandor Bacara to dowódca Galaktycznych Oddziałów Specjalnych. W trakcie wojen klonów walczył u boku mistrza Jedi Ki-Adi-Mundiego.

Biografia

Młodość

Bacara urodził się na Kamino, w 32 BBY jako jeden z milionów klonów mandaloriańskiego łowcy nagród Jango Fetta. Został wyhodowany dla Wielkiej Armii Republiki.

CC-1138 był jednym ze stu pierwszych klonów-komandorów, którzy przeszli specjalistyczny trening na dowódców oddziałów Wielkiej Armii. Ów program ćwiczeniowy - dobrany przez żołnierza ARC, klona Alpha-17 – służył wyostrzeniu niezależnego myślenia przez dowódców klonów. W następstwie tego treningu przybrał imię Bacara oraz ukształtował chłodną osobowość i lakoniczny sposób wyrażania się, nawet w stosunku do swoich podwładnych żołnierzy-klonów. Mimo to, udało mu się nawiązać przyjaźń z równie usposobionym jak on komandorem Neyo, współpracując z nim przy opracowywaniu taktyk działań ze skuterami BARC.

Kampanie na Zewnętrznych Rubieżach

CC-1138 brał udział w wielu kampaniach, przede wszystkim na obszarze Zewnętrznych Rubieży. Dowodził Galaktycznymi Marines między innymi na Rhen Var, Boz Pity czy na Nowym Bornalexie. Największą sławę przyniosła mu właśnie ta ostania.

Bitwa o Mygeeto

Około 21 BBY, Bacara wraz ze swoją jednostką i generałem Mundim został wysłany na Mygeeto. Na mroźniej planecie znajdował się trzon władz Intergalaktycznego Klanu Bankowego. Walczył tam nieprzerwanie dwa lata.[2] Stracił wielu ludzi podczas krwawych starć i potyczek.

Rozkaz 66

Galaktyczni Marines wykonują Rozkaz 66.
Kiedy otrzymałem Rozkaz Sześćdziesiąty Szósty, trochę się wahałem, bo zamach stanu był ostatnią rzeczą, jakiej spodziewałem się po Jedi. Czy poczułem się zdradzony? Oczywiście! Od razu pomyślałem o wszystkich moich ludziach, którzy zginęli pod rozkazami Ki-Adi-Mundiego. Gdybym wiedział, że przygotowują do odwalenia roboty za Separatystów i przejęcia władzy, sam bym ich wystrzelał jak kaczki dużo wcześniej. Zawiedli nasze zaufanie.[3]
— Komandor Bacara o Rozkazie 66 i Jedi.

W 19 BBY, kiedy komandor wraz z Ki-Adi-Mundim prowadził żołnierzy do ataku, CC-1138 odebrał Rozkaz 66. Wiadomość nakazująca jego wykonanie pochodziła od samego Kanclerza. Mimo przyjaźni ze swoim dowódcą, Bacara bez wahania zatrzymał swoich podwładnych i razem z nimi zabił Jedi.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!