Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


CC-1993

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Jet.jpg
CC-1993
"Jet"
Data i miejsce narodzin: 32 BBY
Miejsce pochodzenia: Kamino
Rasa: Człowiek-klon
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność:
Profesja: Żołnierz-klon
CC-1993 "Jet" był żołnierzem-klonem, w stopniu komandora, służącym w Wielkiej Armii Republiki pod dowództwem Ki-Adi-Mundiego.

Biografia

Młodość

Jet urodził się na Kamino w 32 BBY jako jeden z ponad miliona klonów mandaloriańskiego łowcy nagród Janga Fetta. Po odpowiednim przeszkoleniu został przydzielony pod rozkazy Ki-Adi-Mundiego jako specjalista od tajnych operacji w stopniu komandora.

Druga bitwa o Geonosis

W nieznanym okresie wojen klonów CC-1993 wziął udział w drugiej bitwie o Geonosis, gdzie był dowódcą oddziałów desantowych Ki-Adi-Mundiego. Na miejsce bitwy oddział miał być przerzucony kanonierkami LAAT, oraz wspomagany przez AT-TE. Geonosjańskie turbolasery oraz myśliwce zestrzeliły wiele maszyn, przez co większość jednostki zaległa pod silnym ostrzałem ze strony powstańców. Oddział Jeta musiał wylądować, zanim dotarł do planowanej strefy lądowania. Po przegrupowaniu wyruszyli do punktu zbornego, przewożąc rannych na ocalałych maszynach AT-TE. Kiedy przedarli się przez zaporę przeciwczołgową, Jet poprosił admirała Yularena o wsparcie z powietrza. Oficer odmówił z powodu braku odpowiednich sił, które mogłyby odstąpić od osłony krążowników. Pomógł jednak zlokalizować pozostałe republikańskie oddziały na planecie. Po otrzymaniu koordynatów, grupa mistrza Mundiego rozdzieliła się: czołgi pod osłoną jednej drużyny piechoty posuwały się dalej okrężną drogą, a reszta żołnierzy ruszyła na skróty przez system jaskiń. Kiedy żołnierze weszli do środka, rozpoczęła się walka z Geonosjanami. Kiedy klony przebiły się w głąb jaskini i było już widać wyjście, komandor Jet rozkazał klonom z miotaczami ognia zaatakować przeciwników. Po wyjściu z jaskini grupa połączyła się z ocalałymi żołnierzami z Kompanii Potok pod dowództwem Anakina Skywalkera. Wspólnymi siłami wsparli 212 Batalion Szturmowy w punkcie zbornym, obleganym przez Separatystów. Po odparciu wroga, żołnierze Republiki ruszyli do ataku na generator osłon. Grupa komandora Jeta uderzyła w drugiej fali, osłaniając czołgi, które zniszczyły umocnienia Separatystów i generator pola siłowego.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!