Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Chewbacca 3

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Chewi3.jpg
Chewbacca 3
Scenariusz Darko Macan
Rysunki
Kolory Dave Nestelle
Tusz Jordi Ensign
Litery Vickie Williams
Tytuł oryginalny Chewbacca 3
Wydanie polskie Egmont Polska
15 października 2011
(w Star Wars Komiks 10/2011)
Wydanie USA Dark Horse Comics
15 marca 2000
Okładka Sean Phillips
Liczba zeszytów 3/4
Tłumaczenie Maciej Drewnowski
Liczba stron 32
Cena
Czas akcji 25 ABY
Poprzedni Chewbacca 2
Następny Chewbacca 4


Chewbacca 3 to trzeci zeszyt wchodzący w skład serii komiksowej Chewbacca. Został wydany w USA 15 marca 2000 roku, nakładem Dark Horse Comics. W Polsce natomiast komiks ten ukazał się 15 października 2011 roku na łamach trzydziestego ósmego numeru magazynu Star Wars Komiks, wydawanego przez Egmont Polska. Podobnie jak część poprzednia, komiks kontynuuje historię droidów C-3PO i R2-D2, które zbierają wspomnienia o zmarłym Wookieem, Chewbacce. Zeszyt ten przedstawił historie Wedge'a Antillesa, Lando Calrissiana i Leii Organy.

Opis

Oryginalny

Three more stories of Chewbacca's past unfold: Lando Calrissian and Chewbacca must fight for their lives in a corrupt Imperial arena! Rogue Squadron pilot Wedge Antilles flies off to battle with a very furry, very angry, and very unwilling passenger! And Leia Organa Solo grows solemn with a story of her husband's lifelong friend.

Streszczenie

Wedge Antilles mówi droidom historię, która ma wprowadzić nieco humoru do biografii Chewbaccy. To się działo na kilka dni zanim baza Rebeliantów została przeniesiona na Hoth. Rozpętała się bitwa z Imperialnymi. Wedge wystartował nie zdając sobie sprawy, że Chewbacca, który naprawiał jego śmigacz, nadal się go trzymał. Zauważył jednak, że piloci myśliwców TIE dziwnie się zachowywali. Antilles dowiaduje się o problemie od Wesa. Poinformował o nim Hana, który sądził, że jeden z Rebeliantów mógłby podlecieć pod Chewbacce, aby ten mógł zeskoczyć. Antilles uważał jednak, że Wookiee wisi już zbyt długo i postanowił tak wymanewrować aby jego "pasażer" zeskoczył na jeden z TIE. Chewie bezbłędnie zrozumiał o co chodzi i przejmując kontrolę nad myśliwcem zdołał wlecieć do hangaru Rebeliantów. Po tym wydarzeniu Wedge miał "spore kłopoty".

Kolejną opowieść opowiada Lando Calrisian. Kilka miesięcy po bitwie o Endor razem z Chewim wiózł pewien ładunek kiedy zepsuł się im komputer nawigacyjny. Byli zmuszeni do lądowania na planecie będącej w rękach Imperium. Tamtejszy moff, znudzony miejscem, które mu przypadło, proponuje Landowi zakład. Jeśli Chewbacca wygra w pojedynku z "mistrzem" Moffa - przekaże im swoją planetę. Jeśli jednak Wookiee przegra, zostaną zabici. Nie mając wyboru podróżnicy przystają na te warunki. Przeciwnikiem Chewbaccy okazuje się być mocno zmodyfikowany droid protokolarny, który od początku przeprasza za swoje zachowania i próbuje się z niego wytłumaczyć. Wookiee po odebraniu paru ciosów od droida, wyrywa mu nogę, a następnie wbija ją w przewody przeciwnika. Następnie sugeruje aby zakład rozstrzygnęli ci, którzy się zakładali. Po niezbyt krótkiej walce na pięści i kopniaki, Lando wygrał. Kończąc opowieści, mężczyzna zastanawia się czy Chewbacca nazwałby go przyjacielem, tak jak on nazwał jego...

C-3PO i R2-D2 wchodzą do komnaty Leii, która na początek pokazuje im kilka nagrań. Są wśród nich nieoficjalnie nagranie ceremonii wręczenia medali po bitwie o Yavin, zdjęcia z archiwów Bespin, kiedy Chewi niósł uszkodzonego C-3PO oraz kilka sekund walki Wookieego, które znaleziono w AT-ST podczas bitwy o Endor. Po obejrzeniu wszystkich nagrań, Leia wyznaje, że czasami chciałaby aby Chewi zniknął. Sądziła, że bycie księżniczką to dla niej ciężar oraz, że nie ma nikogo z kim mogłaby porozmawiać o innych sprawach niż interesy Nowej Republiki. Za jedyną taką osobę uważała Hana, który większość swojego czasu spędzał z dziećmi i Chewbaccą. Chciała aby jej mąż do niej wrócił. Po śmierci Chewiego sytuacja jeszcze się pogorszyła. Dzieci odeszły, aby szkolić się na Jedi, a Han zamknął się w sobie. Leia boi się, że w końcu zostanie sama.

Bohaterowie

Wydanie zbiorcze


Chewbacca
[Pokaż/Ukryj]
1 - 2 - 3 - 4 - Wydanie zbiorcze

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!