Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Cin Drallig

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Cin2.jpg
Cin Drallig
Data i miejsce narodzin: 69 BBY
Data i miejsce śmierci: 19 BBY
Miejsce pochodzenia: Lavisar
Rasa: Człowiek
Wzrost: 172 cm
Kolor włosów: Ciemny Blond
Kolor oczu: Niebieskie
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Profesja: Jedi
Cin Drallig był mistrzem Jedi w końcowym okresie istnienia Republiki. Zajmował pozycję instruktora walki na miecze świetlne w Świątyni Jedi na Coruscant, którą objął po rezygnacji Dooku. W czasach wojen klonów został mianowany starszym generałem. Posiadał również prestiżowy tytuł Fechmistrza Jedi. Cin pełnił także funkcję przywódcy obronnego Świątyni Jedi na Coruscant.

Biografia

Cin razem z Whie oraz Bene

Cin został wyszkolony przez mistrza Yodę. Umiejętności szermiercze stawiały go pośród najlepszych Jedi swoich czasów. Mógł swobodnie rywalizować z większością członków Rady. Opanował formy walki na miecze od pierwszej do szóstej. Nigdy nie poznał siódmej. Znany był z prowadzenia ciężkiego dla uczniów treningu, a jego agresywny styl walki wyrobił u innych rycerzy przezwisko "troll". Chociaż w jakiś sposób stał za szkoleniem wszystkich adeptów w schyłkowym okresie Republiki, jego ulubioną uczennicą była Serra Keto. Mieszkał na stałe na Coruscant. Przez całe życie starał się wypełniać wolę Mocy. Niedługo przed rzezią w Świątyni przyglądał się sparingowi dwóch padawanów: Bene i Whie Marleauxowi w Komnacie Tysiąca Fontann. Kiedy spostrzegł się na co się zanosi, zaczął razem z towarzyszącymi mu padawanami bronić komnaty przed klonami umożliwiając ucieczkę części uczniów. Kiedy zjawił się Darth Vader Whie i Bene rzucili się na niego, ale szybko zginęli. Rozgorzała zacięta walka na miecze. Drallig chociaż obdarzony niesamowitymi umiejętnościami musiał ustąpić zdeterminowaniu Mrocznego Lorda. Anakin zranił go śmiertelnie w ramię i pozostawił, umierającego tak by ten mógł przyglądać się śmierci Świątyni.

Klony, które towarzyszyły Sithowi rozstrzelały padawanów, których mistrz Jedi tak usilnie starał się chronić. Resztą zajął się Niszczyciel typu Venator patrolujący teren wokół sanktuarium. W czasie swej śmierci Drallig uważał Anakina za bohatera Republiki, nie wiedząc że to z jego ręki zaraz umrze. Jego walka została nagrana na hologramach, które Obi-Wan Kenobi i Yoda obserwowali podczas swojej wizyty w zgliszczach Świątyni.

Sate Pestage będący imperialnym dostojnikiem odpowiedzialnym za fałszowanie informacji o Jedi podał do publicznej informacji wiadomość, że Drallig zginął w czasie walki z imperialnymi agentami.

Ciekawostki

Pojedynek z Anakinem uwieczniony na hologramie.
  • W Zemście Sithów Cin był odgrywany przez Nicka Gillarda, który koordynował działania kaskaderów. Cin Drallig jest jego imieniem czytanym od tyłu.
  • Nick wybrał rękojeść miecza świetlnego dla instruktora walki podobną do tej jaką używał Kit Fisto. Powodem tego był fakt, że należała ona do jego ulubionych. Pragnął także by ostrze święciło na żółto, ale George Lucas nie pozwolił mu na to, więc Gillard zmuszony był wybrać sobie bardziej powszechny kolor: niebieski lub zielony. Wybór padł na ten pierwszy.
  • Nick Gillard twierdził, że w prawdziwym pojedynku pokonałby Anakina.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!