Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Dyskusja Archiwisty:Zielony60

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj Zielony60!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Jackosie

Dodawanie źródeł

Siema miło, że zacząłeś edytować Bibliotekę mam jednak uwagę do dodawania źródeł. Nie dodajemy samych źródeł jeżeli w artykule nie ma informacji z tych źródeł. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  10:20, 8 wrz 2020 (CEST)

Przypominam o tym. Nie ma sensu dodawać źródła, gdy nie ma z nich w ogóle informacji.--signstraznik.png Totus Dyskusja  15:47, 15 wrz 2020 (CEST)

Strony kanon

Cześć, doskonale sobie zdajemy sprawę, że wiele artykułów wymaga napisania wersji kanonicznej, więc nie ma sensu zaznaczać tego w dyskusji każdej tego typu strony. Ossusa tworzą ludzie, więc póki nie pojawi się ktoś, komu się będzie chciało napisać te artykuły, to samo zaznaczenie, że ich brakuje nic nie da. Przy okazji, nie zakładaj stron dyskusji dla stron, które nie istnieją. Pozdrawiam, --signstraznik.png Totus Dyskusja  16:25, 9 wrz 2020 (CEST)

Podpisywanie

Tak przy okazji. Wiadomości podpisuj za pomocą czterech tyld (~~~~) lub drugiego od prawej przycisku nad oknem edytowania. Generuje się wtedy podpis automatycznie i nie trzeba tego ręcznie robić. Pozdr. --Czerwony 20 (dyskusja) 21:51, 9 wrz 2020 (CEST)

Przypominam o podpisywaniu się tyldami! (~~~~) --Czerwony 20 (dyskusja) 17:51, 11 wrz 2020 (CEST)


Grafiki

Temple5.jpg

Witaj. Widzę, że nie radzisz sobie z obsługą grafik. Musisz wiedzieć, że istnieją strony pomocy, które opisują, jak należy postępować z plikami. Przeczytaj więc koniecznie:

Jeśli po lekturze masz dalsze pytania, zapytaj innych Archiwistów w Sali Zgromadzeń albo poproś o pomoc któregoś ze Strażników. Bardziej doświadczeni Archiwiści również przyjdą Ci z pomocą.

Bardzo proszę o zastosowanie się do tej informacji. Dalsze niewłaściwe postępowanie z wgrywaniem/opisem plików graficznych może przysporzyć niepotrzebnej pracy administratorom, a dla Ciebie skończyć się ograniczeniem możliwości edycji w Bibliotece Ossus.

Pozdrawiam, Totus

Zgodnie z powyższą instrukcją, sam możesz przesyłać grafiki i wstawiać je do artykułów. Ponawiam tez prośbę o nie pisaniu w dyskusji każdej strony która nie posiada wersji kanonicznej informacji o tym.--signstraznik.png Totus Dyskusja  19:31, 11 wrz 2020 (CEST)

Przypominam o tej wiadomości. Aby przesłać grafikę, musisz jedynie pobrać ją na swój dysk, a następnie przesłać na serwer korzystając z opcji "Prześlij plik: z menu "Narzędzia" na bocznym pasku. Następnie wypełnić szablon i załadować grafikę i voila, można ją wrzucać do stron. Bez tego nic się nie pokaże. Polecam tylko korzystać z wersji strony na komputer, nie mobilne, bo chyba tam jest dalej zły szablon. W razie pytań nie obawiaj się zapytać. Jesteśmy tutaj od pomocy. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  08:54, 17 wrz 2020 (CEST)
Cieszę się, że zacząłeś sam przesyłać grafiki, zamiast o nie prosić innych, ale musisz pamiętać też o wypełnianiu poprawnym szablonu. Przesłane przez Ciebie grafiki nie zawierały ani opisu, ani źródła (faktycznego, a nie gdzie znalazłeś grafikę na necie), ani też prawdziwego autora (nie, Ty nie jesteś autorem grafik, a rysownik, który grafikę przygotował, a w przypadku zrzutów z filmów, czy seriali jest nim szeroko rozumiany Lucasfilm), brakuje również rodzaju licencji (tutaj zazwyczaj jest to "cytat") oraz kategorii (każdy element przedstawiony na grafice powinien zostać skategoryzowany, tak samo konieczne są kategorie dotyczące źródła oraz autora <w przypadku rysowników>). Póki co poprawiam, ostatnie grafiki, ale kolejne będę usuwane, jeśli nie będzie tam chociaż informacji o źródle i autorze. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  19:56, 25 wrz 2020 (CEST)
Podbijam temat.--signstraznik.png Totus Dyskusja  13:18, 26 wrz 2020 (CEST)

Przypominam po raz drugi. Grafiki pousuwalem, jeśli masz problem z poprawnym wypełnieniem szablonu, to proszę o kontakt, mogę wyjaśnić. signstraznik.png Totus Dyskusja  17:03, 29 wrz 2020 (CEST)

Trzecie przypomnienie. Jeśli czegoś nie rozumiesz, zapytaj. Chodzenie w zaparte i przesyłanie grafik bez próby poprawnego wypełnienia szablonu, tylko zraża moderacje do takiego użytkownika. Pozdr. signstraznik.png Totus Dyskusja  21:06, 30 wrz 2020 (CEST)

Tutaj masz powód usunięcia grafik. Pozdr. signstraznik.png Totus Dyskusja  21:33, 30 wrz 2020 (CEST)

Polskie tytuły

Czy mógłbyś proszę powiedzieć czy te tytuły są oficjalne czy to tylko twoje tłumaczenie? Jeżeli oficjalne proszę wskazać mi źródło. --Czerwony 20 (dyskusja) 16:27, 12 wrz 2020 (CEST)

Proszę o odpowiedź. Jeżeli nie wskażesz mi źródła będę usuwał twoje edycje. --Czerwony 20 (dyskusja) 16:30, 12 wrz 2020 (CEST)
Podbijam. Ogólnie, żeby do kogoś napisać wchodzisz w stronę dyskusji danej osoby i edytujesz ją jak zwykłą stronę dyskusji. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  17:25, 12 wrz 2020 (CEST)

Nieznane parametry w infoboksach

Jeżeli jakiś parametr, np. data śmierci jest nieznany to zostawiamy go pustym, a nie wpisujemy "nieznany/nieznana". Ponadto szablon Src służy do oflagowywania rzeczy, które mogą nie być poparte źródłami i wstawianie go samemu przy rzeczach dodanych w tej samej edycji przez ciebię kłóci się z zasadami panującymi na Ossusie. Darth Plagueis the Wise (dyskusja) 10:14, 26 wrz 2020 (CEST)

Blokada

Witam. Wielokrotnie w tej dyskusji upominałem Cię o poprawne wypełnianie szablonu przesyłanych grafik. Mimo tego ciągle muszę te grafiki po Tobie usuwać. Początkowo poprawiałem szablonu za Ciebie, ale widzę że przyniosło to raczej odwrotny skutek niż zamierzony. Blokada na 24h dla delikatnej terapii szokowej. Liczę żekolejne pliki będą już poprawnie przesłane. Jeśli zaś czegoś nie rozumiesz i nie wiesz jak się za to poprawnie zabrać, to wystarczy napisać i się zapytać. Pozdrawiam signstraznik.png Totus Dyskusja  18:27, 10 paź 2020 (CEST)

Szablon:DoPoszerzenia lub Stub

Używamy na stronach szablon:DoPoszerzenia albo Szablon:Stub nie wstawiamy obydwu szablonów do jednego artykułu. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  07:09, 15 paź 2020 (CEST)

Podpisywanie się

Czołem. Przypominam o podpisywaniu swoich wpisów w dyskusjach za pomocą czterech tyld ~~~~ lub za pomocą przycisku drugiego od prawej nad oknem edycji. Pozdr--signstraznik.png Totus Dyskusja  11:39, 17 paź 2020 (CEST)

Szablon:Źródła

Czołem. Mam wrażenie, że nie do końca zrozumiałeś ideę szablonu:Źródła. Dodawany jest on w przypadkach, gdy informacje zawarte w artykule zdają się nie mieć podparcia w pozycjach wymienionych w sekcji źródła. Na przykładzie Dooku - powiedzmy, że ktoś dodał informacje z powieści "Dooku: Jedi Lost", ale nie dodał jej do sekcji źródła. Albo ktoś bez podania źródła podał informację o bardzo wątpliwej prawdziwości. Nie dodajemy go zaś w przypadku, gdy w sekcji źródła brakuje pozycji, z których nic nie zostało opisane - w takim przypadku jest szablon:DoPoszerzenia, który informuje przede wszystkim o niepełności samego hasła. Np. w haśle o Imperialnym Interdictorze nie ma w źródłach "Zero Hour", ale także nie ma informacji z tego źródła. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  17:44, 20 paź 2020 (CEST)

Nieznane parametry w infoboksach

W szablonie Droid nie istnieje parametr profesji więc nie dodawaj go. Zanim dodasz jakiś parametr spójrz na szablon ponieważ nieistniejący parametr w szablonie nie wyświetli się. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  06:25, 22 paź 2020 (CEST)

Tworzenie artykułów

Czołem. Któryś już raz tworzysz coś takiego, a ja usuwam. Nie twór "placeholderów" artykułów, które składają się z samej grafiki i niczego więcej. Jak już chcesz stworzyć coś nowego, to musi to zawierać minimum informacji, żeby można było uznać to za zalążek i zostawić. I ponownie uwaga co do grafik - pamiętaj o kategoriach, a autorem grafiki nie jesteś ty, tylko rysownik/Lucasfilm w przypadku kadrów z seriali i filmów. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  10:57, 17 lis 2020 (CET)

Szablon do Grafik

Witaj,

Zauważyłem że w ostatnim czasie dodałeś bodajże cztery nowe grafiki. Dobre jest to, że są w dobrej jakości. Ale do rzeczy. Gdy dodajesz zdjęcie, linkujesz źródło i jej autora. Np. nie piszesz suchego słowa "Lucasfilm Ltd.", tylko [[Lucasfilm Ltd.]], tak samo nie piszemy "Star Wars: The Rise of Skywalker – The Official Collector's Edition", tylko ''[[The Rise of Skywalker: The Official Collector's Edition]]''. Tym bardziej taka porada dla Ciebie, żebyś nie pisał "Star Wars" przed tytułem jakiegokolwiek utworu. I na koniec, polecam Ci się zapoznać z szablonem N.

Pozdrawiam! -- Jackosie (dyskusja) 14:23, 19 lis 2020 (CET)

Dodam tylko, że konieczny jest również opis grafiki i kategorie. --signstraznik.png Totus Dyskusja  14:26, 19 lis 2020 (CET)

Puste artykuły

Dobry Wieczór,

Mam pytanie. W jakim celu tworzysz strony, które nie mają żadnej treści i widnieje tam tylko grafika? -- Jackosie (dyskusja) 16:51, 24 lis 2020 (CET)

Zwłaszcza że minął rowny tydzień od ostatniej próby wkurzenia takiego artykułu. Nic się nie zmieniło przez ten czas. Dlatego blokada na 3 dni za ignorowanie strażników. Pozdr. signstraznik.png Totus Dyskusja  18:42, 24 lis 2020 (CET)

Szablon:Src

Siemano szablon:Src dodajemy do informacji a nie do pustych pól w infoboksach. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  16:30, 5 gru 2020 (CET)


Grafiki

Temple5.jpg

Witaj. Widzę, że nie radzisz sobie z obsługą grafik. Musisz wiedzieć, że istnieją strony pomocy, które opisują, jak należy postępować z plikami. Przeczytaj więc koniecznie:

Jeśli po lekturze masz dalsze pytania, zapytaj innych Archiwistów w Sali Zgromadzeń albo poproś o pomoc któregoś ze Strażników. Bardziej doświadczeni Archiwiści również przyjdą Ci z pomocą.

Bardzo proszę o zastosowanie się do tej informacji. Dalsze niewłaściwe postępowanie z wgrywaniem/opisem plików graficznych może przysporzyć niepotrzebnej pracy administratorom, a dla Ciebie skończyć się ograniczeniem możliwości edycji w Bibliotece Ossus.

Pozdrawiam, Darth Plagueis the Wise

Szablon:DoPrzeniesienia

Witam szablon:DoPrzeniesienia wstawiamy tylko gdy chcemy stworzyć kanoniczny artykuł lub nastąpi zmiana nazwy z jakiegoś powodu a nie automatycznie bo legendy. Jak mam rozumieć wstawienie tego szablonu do artykułów dzisiaj? Masz je przygotowane czy po prostu bo Jango został przeniesiony na prośbę innego użytkownika, który zdeklarował stworzenie artykułu. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  16:33, 1 sty 2021 (CET)

Dosłownie 3 dni temu Kwazi zwrócił na to uwagę. Dzisiaj wchodzę na ossusa i widzę kilkanaście edycji tego typu. Więc albo miałeś bardzo pracowity święta, albo masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. A jestem przekonany, że kiedyś już zwracałem na to uwagę. Dlatego tym razem tydzień (a chciałem dać dwa początkowo). W razie czego, zapraszam do pisania maila. Pozdr.--signstraznik.png Totus Dyskusja  14:12, 4 sty 2021 (CET)


Grafiki

Temple5.jpg

Witaj. Widzę, że nie radzisz sobie z obsługą grafik. Musisz wiedzieć, że istnieją strony pomocy, które opisują, jak należy postępować z plikami. Przeczytaj więc koniecznie:

Jeśli po lekturze masz dalsze pytania, zapytaj innych Archiwistów w Sali Zgromadzeń albo poproś o pomoc któregoś ze Strażników. Bardziej doświadczeni Archiwiści również przyjdą Ci z pomocą.

Bardzo proszę o zastosowanie się do tej informacji. Dalsze niewłaściwe postępowanie z wgrywaniem/opisem plików graficznych może przysporzyć niepotrzebnej pracy administratorom, a dla Ciebie skończyć się ograniczeniem możliwości edycji w Bibliotece Ossus.

Pozdrawiam, Totus

To jest trzeci raz jak ta wiadomość pojawia się w Twojej dyskusji. Zatrzymaj się na chwilę i pomyśl, czy warto ignorować poprzednie uwagi tuz po tym jak zeszła ci blokada za ignorowanie tego co Ci się mówi :) Normalnie bym usunął te dwie grafiki od razu, ale były na tyle "proste", że po prostu uzupełniłem brakujące informacje (1 i 2) Poprawne wypełnianie szablonu grafik naprawdę nie jest trudne, wystarczy chwilę nad tym pomyśleć. Jeśli nie rozumiesz jak masz je wypełniać, to napisz. Nikt nie będzie na siłę kogoś uczyć, jeśli ta osoba nie wyraża nawet chęci zrozumienia. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  20:38, 13 sty 2021 (CET)

Szablon WEdycji

Cześć. Kiedy strona jest oznaczona szablonem WEdycji (Grogu), nie można jej edytować, nawet jeśli chcesz zrobić małą zmianę. Przypominam także o wypełnianiu szablonu podczas przesyłania grafik. Darth Plagueis the Wise (dyskusja) 12:00, 26 sty 2021 (CET)


Grafiki

Temple5.jpg

Witaj. Widzę, że nie radzisz sobie z obsługą grafik. Musisz wiedzieć, że istnieją strony pomocy, które opisują, jak należy postępować z plikami. Przeczytaj więc koniecznie:

Jeśli po lekturze masz dalsze pytania, zapytaj innych Archiwistów w Sali Zgromadzeń albo poproś o pomoc któregoś ze Strażników. Bardziej doświadczeni Archiwiści również przyjdą Ci z pomocą.

Bardzo proszę o zastosowanie się do tej informacji. Dalsze niewłaściwe postępowanie z wgrywaniem/opisem plików graficznych może przysporzyć niepotrzebnej pracy administratorom, a dla Ciebie skończyć się ograniczeniem możliwości edycji w Bibliotece Ossus.

Pozdrawiam, Darth Plagueis the Wise

Ostatnie przypomnienie. KAŻDĄ kolejną grafikę przesłaną bez wypełnionego szablonu będę usuwał. A za 10 dostaniesz bana na bardzo długi czas. Nie ma z Twojej strony w ogóle chęci zrozumienia tematu, ani prośby o pomoc. Mam dosyć poprawiania/usuwania po Tobie grafik, bo nie chcesz poświęcić 10 minut, żeby zrobić to poprawnie. Pozdrawiam, --signstraznik.png Totus Dyskusja  14:08, 2 lut 2021 (CET)


Przesyłanie grafik

{{Grafika
|opis = (Opisujesz grafikę)
|źródło = (Podajesz tytuł odcinka, filmu, książki itp, z której pochodzi grafika)
|autor = (Podajesz autora grafiki. Możesz tu na przykład wpisać "[[Lucasfilm Ltd.]]")
|licencja = (Wpisujesz po prostu "cytat" i niczym się nie przejmujesz. Sprawdza się w 99% ;])
|licencja2 = 
|kategoria = (Wpisujesz kategorie postaci, które są na grafice. W tym celu wykorzystaj także kategorie z innymi numerkami)
|kategoria2 = (Wpisujesz tytuł filmu, z którego pochodzi grafika)
|kategoria3 = 
|kategoria4 = 
|kategoria5 = 
}}

Przeanalizuj. Czerwony 20 (dyskusja) 13:55, 3 lut 2021 (CET)

Widzę, że moja ostatnia wiadomość przyniosła jakiś skutek :P Ale uwaga ważna. Źródłem grafiki jest jej faktycznie pochodzenie - film, serial, komiks, okładka książki, przewodnik, materiał promocyjny. Nie jest nim natomiast miejsce gdzie ją znalazłeś (wookieepedia (!), google grafiki, pinterest itp). Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  14:17, 3 lut 2021 (CET)
Pamiętaj o tym, co Ci napisałem na temat sekcji "cytat" :) Czerwony 20 (dyskusja) 22:00, 9 lut 2021 (CET)

Dopisywanie samych źródeł

Czołem. Przypominam, że nie praktykujemy dopisywania samych list źródeł do artykułów, jeśli nie ma z nich w ogóle info. Jest to mylące dla czytelników i innych edytujących, którzy mogą myśleć, że te źródła, które są wymieniony są w pełni opisane w artykule.--signstraznik.png Totus Dyskusja  08:16, 4 lut 2021 (CET)

Znaczniki HTML

Cześć, widzę, że nie radzisz sobie do końca ze znacznikami HTML (ul oraz li). Dam ci radę: kiedy dodajesz kolejny punkt do przynależności, upewnij się, że każdy znacznik otwierający ma też znacznik zamykający. W przeciwnym przypadku cała strona może przestać się prawidłowo wyświetlać. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  14:27, 14 lut 2021 (CET)

Dodawanie źródeł

Nie dodajemy samych źródeł bez odpowiedniej informacji w tekście.--signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  17:30, 16 lut 2021 (CET)

Kheeem...--signstraznik.png Totus Dyskusja  15:16, 17 lut 2021 (CET)

Do poszerzenia

Proszę, abyś nie nadużywał parametru „poszerz” w szablonie DoPoszerzenia. Wiele stron wymaga poszerzenia nie tylko o jedno źródło, ale także o wiele pomniejszych źródeł. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  18:30, 17 lut 2021 (CET)

Szablony

Czołem. Dwie sprawy - po pierwsze nie dublujemy szablonów - skoro główny mówi, że trzeba poszerzyć o wojny klonów, to nie ma potrzeby dodawać jeszcze niżej szablonu o poszerzeniu o wojny klonów. Druga rzecz - Szablon:Fb oznacza, że jakaś postać pojawiła się w danym źródle "fizycznie", ale nie w głównej historii, lecz retrospektywie (Fb od flashback). Jeśli ktoś ją tylko wspomniał, to mamy od tego Szablon:TWy (i pozostałe od odmian osobowych). Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  08:27, 24 lut 2021 (CET)

Rodzina Palpatine

Czołem. Mam pytanie - planujesz faktycznie stworzyć artykuł kanoniczny o Palpatinach,czy znowu jedynie oznaczasz strony, które nie mają podziału na wersje? Daj znać jak najszybciej.--signstraznik.png Totus Dyskusja  10:22, 5 mar 2021 (CET)

Odnośnie tej edycji, czy zamierzasz utworzyć kanoniczną wersję? Jeśli tak, najpierw stwórz ją tutaj, a gdy strona będzie gotowa (czytaj: zgodna ze wszystkimi zasadami panującymi na Ossusie, a nie coś w stylu utworzonego przez ciebie ostatnio Kolektywu Cienia) ktoś przeniesie artykuł pod legendy, żebyś mógł opublikować swój artykuł. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  10:23, 5 mar 2021 (CET)
Kanonicznych/Legendarnych wersji nie tworzymy przez kopiowanie artykułów. Muszą być napisane od nowa. Wszelkie nowe artykuły proszę abyś publikował najpierw w swoim brudnopisie. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  10:31, 5 mar 2021 (CET)

Wersje kanon, legendy, czytanie ze zrozumieniem.

Mam dzisiaj dobry humor. ALE

Jak pisane było w założonym przez ciebie temacie na forum: Forum:Mygeeto kanon nowa strona procedura tworzenia wersji w przypadku "braku zaufania" z naszej strony (czyli użytkowników nowych i/lub nieogarniajacych :P) następująca:

  1. Tworzysz normalnie artykuł pod linkiem [[Nazwa artykułu/kanon]] - po prostu wpisz w wyszukiwarkę "Nazwa artykułu/kanon" i kliknij w czerwony link.
  2. Dajesz znać któremuś ze Strażników/Jedi.
  3. My zajmujemy się resztą - sprawdzamy nowy artykuł, przenosimy stary, przenosimy nowy.

WAŻNE!!

Sam nigdy nie "przenoś" artykułów pod nowe nazwy - kopiowanie treści ze starego i tworzenie nowej strony z inną nazwą. My mamy do tego narzędzia i tylko my mamy takie uprawnienia.

Stronę kanoniczną tworzy się jak każdy inny artykuł - samodzielnie, w oparciu o źródła i nie moze on być po prostu wycinkiem strony legendarnej.

Jeśli dalej czegoś nie rozumiesz, to pisz, postaram isę wyjaśnić. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  10:34, 5 mar 2021 (CET)

Daty urodzeń i śmierci

Nie wstawiamy w infoboks dat typu pomiędzy czymś a czyś tym bardziej gdy o śmierci danej postaci nie mówi żadne źródło. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  13:38, 5 mar 2021 (CET)

Podpisywanie się

W ramach prawidłowego podpisywania się używaj proszę --~~~~ na końcu swoich wypowiedzi, wtedy automatycznie zostanie wygenerowany Twój prawidłowy podpis. ;) Pozdr.! Czerwony 20 (dyskusja) 19:48, 7 mar 2021 (CET)

Rzeczy których NIE robimy

  1. Wypisywanie samych źródeł do artykułów, gdy nie ma z nich ani jednej informacji. Znalazłeś niepełny artykuł - oznacz go szablonem Szablon:DoPoszerzenia. Jest już oznaczony? Możesz wspomnieć w dyskusji co jest jeszcze do zrobienia. A najlepiej? Samemu uzupełnić braki.
  2. Oznaczanie stron, które nie mają jeszcze (a powinny) podziału na wersje szablonem Szablon:DoPrzeniesienia, jeśli nie masz zamiaru samemu napisać nowej strony. Z resztą pisałem procedurę ostatnio.
  3. Tworzenia list brakujących artykułów, oznaczania w dyskusjach, że coś musi być jeszcze podzielone itp. Na bocznym pasku masz taki linki "Najpotrzebniejsze strony". Tam to wszystko jest już wypisane.

Wiele razy Twoje edycji tego typu były wycofywane, wiele razy zwracana była na to uwaga. Radzę przemyśleć, bo ode mnie dostałeś już kilka krótkotrwałych blokad, a uwierz - jestem tym bardziej pobłażliwym z adminów :) --signstraznik.png Totus Dyskusja  14:39, 8 mar 2021 (CET)

Działalność w Bibliotece Ossus

Witam. Zalecam pilne zapoznanie się ze sposobem funkcjonowania encyklopedii wykorzystujących system wiki, a przede wszystkim zasady obowiązujące w Bibliotece Ossus. Wielokrotnie inni użytkownicy, a zwłaszcza administracja, zwracali Ci uwagę w kwestii tego co robisz na tej stronie i jak wyglądają Twoje edycje. Wielokrotnie również zostałeś zablokowany na krótszy lub też dłuższy czas. Nie powiem niczego nowego stwierdzając, że za nic masz nasze nawoływania do poprawy. W encyklopediach wiki stworzenie dyskusji, gdzie jedynym tekstem będzie "stwórzcie artykuł bo go potrzebujemy, a go nie ma" — absolutnie nic nie daje. Wikie są projektami zwykłych ludzi i to właśnie społeczność tworzy hasła kiedy ma ku temu możliwość, a przede wszystkim ochotę. Idąc dalej. Dodawanie linków źródłowych do haseł bez dodawania informacji z tych źródeł jest całkowicie bezcelowe i jest wycofywane. Wprowadzanie błędnych informacji i różnego rodzaju bzdur też nie ma prawa. O ile, mam nadzieję, obserwujesz historię własnych edycji, powinieneś zauważyć, że ponad 90 procent z tego co "tworzysz" zostaje wycofane. Powinno Ci to dać do myślenia. Ze swojej strony daje Ci ostatnie ostrzeżenie na poprawę. Jeśli naprawdę chcesz być częścią tej strony to musisz prowadzić swoją działalność na pewnym standardzie. Mówię otwarcie, że jest to pierwsza i ostatnia wiadomość ode mnie w Twojej dyskusji. Jeśli nie zauważę, że wyciągnąłeś jakieś wnioski z ostrzeżenia, to zaserwuję Ci permanentnego bana bez możliwości stworzenia nowego konta. Miłego dnia. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  14:40, 8 mar 2021 (CET)

To tylko jeszcze jedną rzecz dodam od siebie. Czy ty w ogóle czytasz nasze wiadomości? Bo twoja najnowsza wiadomość jest według mnie trochę (pozwolę sobie użyć tego brzydkiego wręcz słowa) bezczelna. Nie dość, że kilkukrotnie bardzo szczegółowo pokazywaliśmy Ci podstawowe zasady edycji, to ty nadal je masz za nic. Wczoraj pokazywałem Ci jak się podpisywać, a ty nadal robisz swoje. Dodatkowo twoja najnowsza wiadomość do Melethrona pokazuje jak uważnie czytasz nasze ostrzeżenia i prośby. Pozdrawiam, Czerwony 20 (dyskusja) 15:04, 8 mar 2021 (CET)
P.S. Naprawdę nie jest to nic trudnego. Wystarczy usiąść i poświęcić max. 30 min. na przeczytane zasad. Czerwony 20 (dyskusja) 15:04, 8 mar 2021 (CET)

Odblokowywanie kont

Nie, nie mógłbym odblokować żadnego z tych kont. Ban permanentny mówi sam za siebie i takich kroków się nie cofa. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  18:05, 8 mar 2021 (CET)

Szablon Źródła

Odpowiem za Melethrona. Tego szablonu używamy w innym kontekście. Jeszcze dzisiaj napiszę ci dokładnie, kiedy go używamy, jeśli nikt tego nie zrobi przede mną. Plus, pamiętaj o używaniu podpisu (~~~~). signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  16:33, 9 mar 2021 (CET)

Szablon: Źródła

Szablonu "Źródła" nie używamy w celu zawiadomienia, że w artykule brakuje listy źródeł znajdującej się na dole danego hasła. Szablon "Źródła" powstał, aby zawiadomić społeczność, że w danym haśle znajdują się informacje bez wskazania z jakiego źródła one pochodzą, a co za tym idzie wymagają one weryfikacji, a także podparcia przypisem. Biorąc to pod uwagę, nie, nie możesz wstawiać tego szablonu do haseł na chybił trafił bo nie podoba Ci się fakt, że lista źródeł jest niepełna. W Bibliotece Ossus nie praktykujemy trzymania samych list jeśli w hasłach nie znajdują się informacje z danych pozycji. Nie jesteśmy Wookieepedią. Doceniam, że zapytałeś czy możesz coś zrobić. Gorzej z faktem, że nie poczekałeś na odpowiedź, a zacząłeś wklejać szablon do haseł. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  16:41, 9 mar 2021 (CET)

Blokada

Po wczorajszej wiadomości naprawdę dawałem Ci szansę i starałem się być bardziej cierpliwy, ale widzę, że nic do Ciebie nie dociera, a więc wywiązuję się z moich wczorajszych słów i nakładam bana na czas nieokreślony. Jako argumentację podam nagminne niestosowanie się do zaleceń administracji, poprzednie blokady oraz częste wypisywanie bzdur na stronach. Zaledwie kilkanaście minut wcześniej napisałeś do mnie o szablonie "Źródła", nie czekając na moją odpowiedź powstawiałeś go do haseł, w między czasie ja opisałem Ci działanie tego szablonu, a Ty nie czytając mojej wiadomości piszesz do mnie kolejny raz, aby cytuję "Mam taką prośbę żeby dodać szablon Źródła do pozostałych i wiedzieć co to znaczy". Skoro czytanie ze zrozumieniem jest u Ciebie czymś niemożliwym do wykonania to niestety, ale musisz cieszyć się Gwiezdnymi wojnami i Biblioteką Ossus tylko jako czytelnik bo na czynnego archiwistę się nie bardzo nadajesz. Proszę, abyś tym razem nie tworzył kolejnego konta (albo żeby cudownie nie pojawił się jakiś kolejny brat, który całkiem przypadkiem jest fanem uniwersum) bo zostanie ono z miejsca zablokowane. W Bibliotece Ossus mamy dużą dozę cierpliwości, jesteśmy chętni nauczyć edytowania i pomagać innym archiwistom, ale kiedy jesteśmy ignorowani, podejmujemy działanie. Pozdrawiam, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  17:14, 9 mar 2021 (CET)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!