Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Isabet Reau

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
IsabetReau hasbro twarz.jpg
Isabet Reau
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Szare
Kolor skóry: Jasny
Przynależność:
Isabet Reau była żyjącą w schyłkowym okresie Starej Republiki i początkowym okresie Imperium Mandalorianką, jedną z 75 Mandalorian jakich Jango Fett wybrał do trenowania klonów-komandosów na Kamino jako Cuy'val Darzy.

Związana z innym Cuy'val Darem, Dred Priestem Isabet chętnie przekazywała klonom wiedzę związaną z Mandaloriami, zarówno bitewne taktyki jak i aspekty kulturowe by uczynić z nich Mandalorian. Jak sama mówiła, chciała zahartować niezłomną wolę wojowników by przywrócić mandaloriańskiemu imperium chwałę. Uważała także, że Mandalorianie powinni ponownie wyruszyć na podbój galaktyki - Jango Fett tolerował te bliskie znienawidzonej przez niego Straży Śmierci poglądy uważając, że to tylko takie gadanie oraz oceniając Reau za jej wyniki szkoleniowe.

Mij Gilamar, także Cuy'val Dar szczerze nienawidził Reau i jej ukochanego, natomiast Darman, jeden z komandosów którzy wyszkoleni zostali przez Kala Skiratę, w 19 BBY, już za panowania Imperium w rozmowie z Ninerem po śmierci jednego z członków ich drużyny, Bry, wyraził nadzieję, że ktokolwiek trafi im się na zastępstwo do drużyny, nie będzie to żaden klon z drużyn szkolonych przez Isabet.

Isabet Reau w zbroi.

W 19 BBY Isabet przebywała na Mandalorze wraz z Dredem. Oboje znajdowali się w stolicy planety, Keldabe, nosili także na naramiennikach symbol Straży Śmierci - nie wiadomo jednak czy byli jej członkami już w czasie bycia Cuy'val Darami czy dołączyli do organizacji dopiero po wybuchu wojen klonów. Nieświadomie obydwoje minęli się z Kalem i Walonem, natomiast niedługo później rozłączyli - sam Dred natknął się na Gilamara i rozmawiał z nim. Zirytowany jego postawą Mij zabił Dreda który to wykrwawiając się wołał Isabet szukając pomocy, ta go jednak nie mogła usłyszeć.

Wyposażenie

Isabet posiadała żółto-szarą mandaloriańską zbroję, jeden z dodatków do tejże stanowiła żółta kama. W 19 BBY na jednym z naramienników nosiła symbol Straży Śmierci.

Ciekawostki

Ghes biorący ślub z Mirtą.
  • W opublikowanym na swej stronie FAQ Karen Traviss wyjawiła jakie miała plany związane z drugą częścią serii Komandosi Imperium - autorka pisze tam, że Straż Śmierci, a więc także i Isabet miała dowiedzieć się kto stoi za zabiciem Dreda i rozpocząć polowanie na klan Skiraty. Jednak informacja ta z racji statusu Karen, już-nie-autorki Star Wars ma charakter jedynie ciekawostkowy i w ramach uniwersum Star Wars nie nastąpiła.
  • W 2006 roku w artykule The Mandalorians: People and Culture pojawiła się grafika przedstawiająca anonimową parę Mandalorian biorących ślub natomiast rok później Hasbro Inc. wypuściło zestaw REPUBLIC ELITE FORCES: Mandalorians & Clone Troopers gdzie zadebiutowały postacie Dred Priesta i Isabet Reau - obydwoje mają tam bardzo podobne pancerze do tych z wspomnianej grafiki. Jednakże wydana w 2008 roku The Complete Star Wars Encyclopedia identyfikuje tamtą anonimową parę jako Ghesa Orade i Mirtę Gev rozwiewając wszelkie wątpliwości związane z pytaniem czy para z grafiki oraz Dred i Isabet to te same postacie.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!