Niech Moc będzie z Wami!Jedi: Shaak Ti

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Jedishaakti.jpg
Jedi: Shaak Ti
Scenariusz John Ostrander
Rysunki Jan Duursema
Tytuł oryginalny Jedi: Shaak Ti
Wydanie polskie Egmont 2012
Wydanie USA Dark Horse Comics 2003
Okładka Jan Duursema
Liczba zeszytów 1
Tłumaczenie Brak
Liczba stron 42
Cena 4,99$
Czas akcji 22 BBY


Jedi: Shaak Ti to drugi zeszyt serii komiksów Jedi. W Polsce ukazał się nakładem wydawnictwa Egmont w Star Wars Komiks 4/2012.

Treść komiksu

Akcja rozgrywa się pięć miesięcy po bitwie o Geonosis. Dowodząca siłami Republiki na planecie Brentaal IV mistrzyni Shaak Ti otrzymuje zadanie zniszczenia umieszczonego na jej powierzchni działa jonowego, które uniemożliwia republikańskim statkom lądowanie i wspomożenie walczących nowymi żołnierzami. Ti udaje się do przerobionej na więzienie fortecy przywódcy Separatystów, Shogara Toka, będącej jedyną drogą do miejsca, gdzie znajduje się działo. W trakcie misji spotyka Lyshę, Zeltronkę, która zabiła jej padawankę, Fe Sun. Innymi więźniami są Sagoro Autem, pochodzący z rasy Wookiee Ryyk oraz Quinlan Vos, ukrywający się pod pseudonimem Korto Vos. W wyniku odniesionych podczas walki z zamieszkującym kanały fortecy potworem ginie Ryyk.

Ti odnajduje i usiłuje przekonać Shogara Toka o konieczności ponownego przyłączenia się Brentaal do Republiki, zostaje jednak poważnie zraniona przez Lyshę, która przyłączyła się do przywódcy Separatystów.

Shogar zostaje zabity przez Togrutankę, która jednak nie umarła, jak wydawało się Shogarowi i jego nowej zauszniczce. Lyshaa nie chcąc dostać się w ręce Jedi i wrócić do więzienia, popełnia samobójstwo.

Zadanie kończy się powodzeniem - jeden z klonów towarzyszących mistrzyni, chociaż śmiertelnie ranny, wysadza generator pola siłowego, umożliwiając zniszczenie działa.

Po zakończeniu misji, Sagoro wyrusza odnaleźć swą rodzinę. Shaak Ti zostaje umieszczona w zbiorniku z bactą.

Bohaterowie komiksu

Wydania kolekcjonerskie

Recenzje

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Jedi: Shaak Ti.


Jedi
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!