Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Konklawe na Katarrze

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Zniszczenie Katarru podczas konklawe

Konklawe na Katarrze to spotkanie Jedi, które odbyło się w roku 3952 BBY na planecie Katarr zamieszkiwanej przez przedstawicieli rasy Miraluka.

Konklawe odbyło się kilka lat po zakończeniu wojny domowej Jedi, której kulminacją była śmierć Dartha Malaka i rozbicie podległych mu sił Sithów. Był to ciężki okres dla Republiki. Wielu Jedi zginęło podczas wojny, flota praktycznie nie istniała, a równocześnie w tajemniczy sposób kolejni Jedi ginęli bez wieści. W tej sytuacji Atris wezwała wszystkich członków Zakonu na Katarr, aby podjąć tam postanowienia co do kierunków dalszego działania.

W rzeczywistości jednak Atris miała na celu przede wszystkim sprowokowanie tajemniczego zabójcy Jedi do ujawnienia się, a następnie pokonanie go dzięki sile zgromadzonych Jedi. Plan ten powiódł się jedynie w pierwszej swojej części - Darth Nihilus w istocie wykrył skupisko Mocy i przybył, jednak jego atak zniszczył zarówno wszystkich zebranych na miejscu Jedi, jak i całą resztę życia na planecie - wliczając w to miralukańskich kolonistów, a także rośliny i zwierzęta. W ten sposób Nihilus pozbył się zarówno dużej ilości członków Zakonu, jak i znaczącej społeczności widzących Mocą, którzy być może byliby w stanie go wyśledzić. Masakrę przeżyła tylko Visas Marr, która została zabrana przez Sitha i uczyniona jego uczennicą.

Znani uczestnicy

Źródła


Konklawe Jedi
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!