Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Lorana Jinzler

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Lorana.jpg
Lorana Jinzler
Data i miejsce narodzin: 49 BBY
Data i miejsce śmierci: 27 BBY
Miejsce pochodzenia: Coruscant
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Ciemne
Kolor oczu: Szare
Przynależność:
Lorana Jinzler była padawanką mistrza Jedi Jorusa C'baotha. Władała mieczem świetlnym koloru zielonego. Była siostrą Deana Jinzlera. Zginęła ratując pozostałych przy życiu pasażerów Outbound Flight.

Biografia

Młodość

Wrażliwość na Moc u Lorany odkryto kiedy miała dziesięć miesięcy. Zabrano ją do świątyni, a rodziców, którzy tam pracowali wydalono, po to, aby córka nie mogła utrzymywać z nimi kontaktu. Lorana nigdy nie spotkała swoich rodziców. Lorana wkrótce została padawanką Jorusa C'baotha, z którym wypełniała wiele misji. Kiedyś, gdy Lorana i Jorus pomogli mieszkańcom średnich poziomów Coruscant, otrzymała w prezencie ametyst, który Lorana dołączyła do swojego miecza świetlnego. Nie wiedziała, że jej rodzice znali tych ludzi i to oni poprosili ich, aby podarowali jej ten prezent.

Outbound Flight

W roku 27 BBY, jej mistrz był bliski realizacji swojego marzenia – lotu poza galaktykę. Udało mu się to dzięki udaremnieniu zamachu na Barloku. Dzięki temu, Lorana została awansowana do rangi rycerza Jedi. Wraz ze swoim mistrzem, oraz Anakinem Skywalkerem, a także Obi-Wanem Kenobim, została przydzielona do załogi Outbound Flight. Na krótko przed odlotem, Lorana spotkała swojego brata - Deana. Dean żywił do niej wrogie uczucia, ale wyjawił jej prawdę o tym jak ich rodzice stracili pracę, a także o tym, że ametyst to podarunek od jej ojca i matki. Wkrótce potem Dean odszedł, a Lorana wyruszyła z Outbound Flight. Na pokładzie z przerażeniem obserwowała swojego dawnego mistrza, który powoli przejmował władzę na pokładzie. Tłumił bunty, oraz surowo karał każdego delikwenta. Nie śmiała jednak mu się sprzeciwić. Wkrótce potem z pokładu zeszli Kenobi i Skywalker.

Wkrótce, za radą Kinmana Doriany, statek zaatakował Chiss, Mitth'raw'nuruodo, znany bardziej jako Thrawn, po to aby Outbound Flight nie wpadł w ręce Yuuzhan Vongów. Zrobił to bez wiedzy swoich przełożonych. Loriana zdołała namówić Thrawna, że Outbound Flight obierzę inną drogę, jeśli ten ich nie zaatakuje. Thrawn przystał na tę propozycję, ale odmiennego zdania był zawzięty Jorus. Odprawił on Thrawna, a gdy skończył się czas ultimatum połączył się z Thrawnem. Był tak ogarnięty złością i chęcią zemsty, że w swym gniewie przeszedł na Ciemną Stronę, co zdołała wyczuć Lorana. Próbował on udusić Mocą Thrawna, ale Doriana odpalił statki, które zabiły większość załogi (z pięćdziesięciu tysięcy osób przeżyło jedynie pięćdziesiąt siedem), oraz wszystkich Jedi, prócz Lorany. Jinzler wkrótce na pokładzie statku odwiedził brat Thrawna - Thrass, wraz z Car'Dasem. Thrass powiedział, że statek nie może dostać się w ręce Rodu Panującego Chissów, ponieważ byłoby to wielkie zagrożenie. Zdecydowali, że Outbound Flight musi wylądować na jakiejś nieznanej planecie i ukryć się przed Chissami. Lorana poprosiła Car'dasa, który miał wrócić do Thrawna, aby odszukał jej brata i przekazał co się z nią stało. Gdy Jorj opuścił statek, Jinzler i Thrass spróbowali uruchomić wrak statku. Wkrótce znaleźli odpowiednią planetę i zamierzali tam wylądować, kierując Dreadnaughta 3 na sam dół. Niestety, brak łączności doprowadził do tego, że garstka pozostałych przy życiu pasażerów, wyszła na D-4, a tymczasem Lorana i Thrass byli na D-1, który znajdował się dokładnie nad D-4. Aby ocalić pasażerów, musieli oni wylądować tak, aby D-1 znalazł się na dole, co prowadziło do ich śmierci. Tak też zrobili. Lorana i Thrass zmarli ratując pasażerów Outbound Flight.

Dziedzictwo

49 lat po rozbiciu Outbound Flight, jej brat, Dean, wyruszył na poszukiwanie szczątków statku, wraz z rycerzami Jedi - Lukiem Skywalkerem, oraz Marą Jade. Znaleźli we wraku jej miecz, ale wkrótce został on zniszczony.

Zobacz też

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Lorany Jinzler.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!