Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Michael Giacchino

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Michael Giacchino.jpg
Michael Giacchino
Data urodzenia: 10 października 1967
Miejsce urodzenia: Riverside, New Jersey, Stany Zjednoczone
Narodowość: Amerykanin
Obywatelstwo:
  • Amerykańskie
  • Włoskie
Kolor oczu: Brązowe
Kolor włosów: Czarne
Wkład w uniwersum
Ścieżka dźwiękowa:
Role: 2015: Przebudzenie Mocy - FN-3181Michael Giacchino (ur. 10 października 1967) to amerykański kompozytor muzyki filmowej. Za ścieżkę dźwiękową do filmu animowanego Odlot otrzymał w 2010 roku Nagrodę Akademii Filmowej.

Biografia

Młodość

Michael Giacchino urodził się w Riverside, New Jersey. Posiada włoskie korzenie ze strony obojga rodziców. Tworzeniem ścieżek dźwiękowych interesował się od dziesiątego roku życia. W czasach licealnych jego nauczyciel polecił jego rodzicom, by zapisali go do School of Visual Arts w Nowym Jorku. Po ukończeniu uczelni kontynuował naukę w Juilliard School.

Kariera

Giacchino rozpoczął swą karierę tuż po zakończeniu studiów, kiedy to został zatrudniony przez Universal Pictures jako kompozytor muzyki do gier wideo. Na dalszym etapie swojej pracy nawiązał współpracę z Disney Interactive Studios oraz DreamWorks.

W roku 2001, po wielu latach pracy przy tworzeniu muzyki do gier wideo, został odkryty przez J.J. Abramsa, który zatrudnił go do stworzenia nowej ścieżki dźwiękowej do serialu Alias.

W roku 2004 otrzymał pierwsze duże zlecenie, którym była kompozycja muzyki do filmu animowanego Iniemamocni. Od tamtego czasu pracował przy wielu znanych produkcjach, między innymi: Mission: Impossible III i Star Trek.

W roku 2010 otrzymał Nagrodę Akademii Filmowej za ścieżkę dźwiękową do filmu animowanego Odlot.

Gwiezdne wojny

Michael Giacchino swój debiut jako twórca Gwiezdnych wojen odbył stworzeniem ścieżki dźwiękowej na potrzeby Star Tours: The Adventures Continue.

W 2015 roku należał do obsady filmu Przebudzenie Mocy, gdzie wcielił się w postać szturmowca FN-3181.

15 września 2016 ujawniono, że Michael Giacchino zastąpi Alexandre'a Desplata na stanowisku kompozytora do filmu Łotr 1 co było spowodowane napiętym grafikiem Francuza, który przez przeciągające się dokrętki do produkcji, zmuszony został do zajęcia się innymi kontraktami. Premiera Łotra 1, w reżyserii Garetha Edwardsa odbyła się 15 grudnia 2016 roku.[1]

Przypisy

Linki zewnętrzne


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!