Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Noirah Na

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Noirah Na.jpg
Noirah Na
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność:
Noirah Na była padawanką mistrzyni Simms. Brała udział w bitwie o Toolę.

Biografia

Bitwa o Toolę

W roku 19 BBY Noirah przybyła na Toolę, wraz ze swoją mistrzynią i mistrzem Kaiem Hudorrą, by pokonać siły Konfederacji, stacjonujące na planecie. Po wielu tygodniach bezowocnej walki, siły Republiki, za pomocą podstępu, zaatakowały główne reaktory. Bitwa zakończyła się zwycięstwem Republiki.

Czasy Imperium

Wkrótce potem, Wielki Kanclerz Palpatine wydał rozkaz 66, mający wyeliminować wszystkich Jedi. Hudorra i Na uciekli na STAP-ach, podczas gdy mistrzyni Simms poniosła śmierć. Bothanin wraz z padawanką dotarli do stacji Ithaquqa, w której stacjonowali żołnierze-klony. Kai i Noriah znaleźli schronienie w magazynie. Hudorra dał dziewczynie znaleziony płaszcz, sam zaś udał się na rynek.

W czasie nieobecności mistrza, Na przeszukała magazyn. Znalazła ogrzewacze, na których położyła przemoczone szaty. Jednakże, gdy Kai wrócił, wyrzucił je i dał padawance nowe ubranie, przy okazji ścinając jej włosy, by wyglądała jak chłopak. Następnego dnia Hudorra i Noirah uciekli z Tooli.

Po przybyciu na planetę oboje udali się w stronę Świątyni Jedi. Na schodach gmachu zaważyli, jak szturmowcy palą na stosie trupy dziesiątków zabitych rycerzy. W pewnym momencie z tłumu wynurzył się młody Jedi, który ruszył do samobójczego ataku na żołnierzy Imperium. Hudorra w ostatniej chwili powstrzymał Noirah przed wyjęciem miecza i pewną śmiercią w walce. Rozgoryczony Kai namówił padawankę, żeby wyrzucili własne miecze świetlne. Powiedział jej, że czas Jedi się skończył i powinni zapomnieć o dawnym życiu. Namówił Na, by poświęciła się innym zajęciom, założyła rodzinę, byle tylko odeszła i zapomniała o tym, że Bothanin był jej mistrzem. Na pożegnanie dał jej trochę pieniędzy, po czym oboje rozeszli się w swoje strony.

Ciekawostki

  • Na niektórych rysunkach Noirah ma niebieskie oczy.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!