Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Separatist Nightmare

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Separatist Nightmare.jpg
Separatist Nightmare
Podstawowe dane
Producent: Rothana Heavy Engineering
Model: LAAT/i
Rodzaj: Lekki transportowiec kosmiczno-atmosferyczny
Specyfikacja techniczna
Długość: 17,4 m
Prędkość w atmosferze: 620 km/h
Prędkość w kosmosie: 5
Uzbrojenie:
Różne
Załoga:
Przynależność:Separatist Nightmare (Koszmar Separatystów) to jedna z kanonierek LAAT/i należących do Wielkiej Armii Republiki.

W bliżej nieokreślonej fazie wojen klonów Republika Galaktyczna postanowiła zlikwidować zagrożenie ze strony fabryk droidów bojowych na Geonosis. Jedną z kanonierek stojących w hangarze okrętu flagowego Anakina Skywalkera Resolute była właśnie Separatist Nightmare. Kiedy klony wraz ze swoimi dowódcami Jedi szykowali się do desantu na powierzchnię planety ta kanonierka przypadła mistrzowi Jedi Ki-Adi-Mundiemu, komandorowi Jetowi oraz ich podwładnym. Gdy mała flotylla złożona z maszyn LAAT weszła w atmosferę planety dostała się pod ostrzał geonosjańskich dział sonicznych. W jego wyniku Separatist Nightmare została zestrzelona, a kilku z jej pasażerów, w tym Ki-Adi-Mundi, rannych. Po upadku na pustynię maszyna została porzucona.

Ciekawostki

Napis na drzwiach kanonierki.
  • Na włazie Separatist Nightmare widniał rysunek przedstawiający hełm żołnierza-klona stylizowanego na czaszkę, zaś napis w aurebeshu to nazwa statku.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!