Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Slyther Bushforb

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Slyther Bushforb promo.jpg
Slyther Bushforb
Miejsce pochodzenia: Sump
Rasa: Nuknoganin
Kolor włosów: Brak
Kolor oczu: Brązowy
Kolor skóry: Niebieska
Profesja: Detektyw
Slyther Bushforb był detektywem należącym do rasy Nuknogów. Pochodził z planety Sump, którą uważał za zbyt bagnistą, by wykonywać swój zawód. Żył w erze upadku Republiki.

Biografia

Kariera detektywa

Slyther opuścił swoją ojczystą planetę ponieważ uważał, że jest ona za bagnista jak na zawód prywatnego detektywa. W związku z tym zamieszkał w stolicy Republiki, Coruscant, na której zdobył wiele doświadczenia zawodowego. Zyskał również wielu sojuszników takich jak Dug, Rednax czy Besalisk, Dexter Jettster.

Jakiś czas przed rozpoczęciem wojen klonów, podczas sprawy z wrażliwą na Moc Ludi Billane, Bushforb stanął po stronie zakonu Jedi, ponieważ uznał, że każdy ma jakieś zasady.

Sprawa zamachu na aktora Sebocę

W roku 22 BBY został wynajęty przez Vekkę Lodik, asystentkę aktora o imieniu Seboca, ponieważ, ktoś próbował go zabić. Slyther miał za zadanie dowiedzieć się kto pragnął śmierci artysty. By tego dokonać zaaranżował spotkanie z Rednaxem i Sebocą w jadłodajni Dextera. Aktor nie chciał rozmawiać, ponieważ zauważył rycerza Jedi Obi-Wana Kenobiego. Bushforb zapewniał, że rycerz Jedi nie będzie podsłuchiwać innych. Po spotkaniu każdy udał się do swojego mieszkania. Kiedy detektyw wszedł do siebie zobaczył Lodik z blasterem w ręku. Wtedy zdał sobie sprawę, że to ona chciała zabić Sebocę. Vekka chciała nacisnąć spust, lecz Slyther natychmiastowo wyciągnął swoją broń i uczynił to pierwszy. W związku z odkryciem sprawcy, śledztwo zostało zakończone.

Ciekawostki

  • Postać Slythera Bushforba powstała na podstawie pilota o imieniu Ark Roose.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!