Niech Moc będzie z Wami!Star Wars (TM-Semic)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy czasopisma komiksowego. Zobacz też: inne znaczenie tego słowa.
Logo magazynu Star Wars.

Star Wars to dwumiesięcznik wydawany przez TM-Semic na przestrzeni 1997 roku. Był to pierwszy z periodyków obejmujących tematykę Gwiezdnych wojen, jakie ukazały się w Polsce, na którego łamach ukazały się pierwsze komiksy z sagi w całości po polsku: Mroczne Imperium i Mroczne Imperium II. Wszystkie one przetłumaczone zostały (w opinii wielu fanów bardzo niestarannie) przez Katarzynę Rustecką.

Ukazało się łącznie sześć numerów, każdy zawierający po dwie części wspomnianych serii (tak więc trzy numery pokrywają każdy z tomów). Jedynie pierwszy z nich ukazał się w kredowej okładce; wszystkie pozostałe wydano już w papierowej oprawie. Cztery pierwsze numery zaopatrzono w stopkę redakcyjną i zapowiedź kolejnego zeszytu umieszczone na ostatniej stronie każdego z nich, a także w stylizowane na klasyczne napisy początkowe "wstępniaki". Okładki tych numerów również w pewnym stopniu zmieniono, dodając spolszczoną wersję tytułu i oryginalną, napisaną w innej czcionce, podobnie jak napis KOSMICZNEJ SAGI CIĄG DALSZY, umieszczony na samej górze. Wszystkich tego typu "dodatków" zabrakło zaś w dwóch ostatnich numerach.

Problemy z porozumieniem się z Dark Horse Comics, jak i kiepska sprzedaż zmusiły wydawnictwo do zamknięcia periodyku przed wydaniem epilogu serii: Kres Imperium. Wiadomo również, że w planach TM-Semic było wydanie wersji mangowej Gwiezdnych wojen.

Zawartość numerów

Zobacz główny artykuł: Star Wars 1/1997.
Zobacz główny artykuł: Star Wars 2/1997.
Zobacz główny artykuł: Star Wars 3/1997.
Zobacz główny artykuł: Star Wars 4/1997.
Zobacz główny artykuł: Star Wars 5/1997.
Zobacz główny artykuł: Star Wars 6/1997.

Galeria okładek


Star Wars
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!