Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Talzin

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten fragment artykułu wymaga poszerzenia o: informacje z 4 i 6 sezonu TCW oraz komiksu Darth Maul: Son of Dathomir.
Talzin.jpg
Talzin
Miejsce pochodzenia: Dathomira
Rasa: Dathomirianka
Wzrost: 2,2 metra
Kolor oczu: Szare
Przynależność: Siostry Nocy
Talzin była Siostrą Nocy pochodzącą z planety Dathomira.

Biografia

W nieokreślonym czasie wojen klonów na Dathomirę przybyła Asajj Ventress. Prosiła o pomoc, gdyż pragnęła zemścić się na hrabim Dooku. Talzin oraz pozostałe czarownice uległy jej prośbom i obiecały wsparcie. Wiedźmy sporządziły eliksir. Po wstąpieniu w jego opary, Asajj i jej dwie siostry stały się niewidzialne, a następnie poleciały zabić Dooku.

Po ich powrocie Talzin dowiedziała się, że przegrały. Poinformowała Ventress o swoim kolejnym planie. Zgodnie z nim, Siostry Nocy miały zaproponować Dooku kolejnego ucznia, tym razem mężczyznę. Mężczyzna ten musiał być całkowicie wierny Ventress, a także odznaczać się nadzwyczajną siłą. Talzin wysłała dawną uczennicę Dooku, aby odnalazła najlepszego kandydata. Ta po kilkunastu godzinach wróciła z Savage Opressem. Czarownice, dzięki swojej magii wyposażyły go w odporność na moc i brutalną siłę, a następnie zawiozły do Hrabiego Dooku.

Jakiś czas później, Savage Opress wrócił na Dathomirę i poinformował Talzin, że został zdradzony przez Ventress, ścigają go Jedi, a on nie jest na tyle silny, by zabić ich wszystkich. Wiedźma doradziła mu, żeby odnalazł swojego brata, który chociaż został zabity, żyje w innym wymiarze. Savage bezzwłocznie udał się na poszukiwanie Dartha Maula. Od Talzin dostał talziman, który miał pomóc mu w wykonaniu tego zadania.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!