Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Theomet Danlé

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.  
Ten artykuł wymaga poszerzenia o: The Complete Star Wars Encyclopedia.

Theomet.jpg
Theomet Danlé
Data i miejsce śmierci: 22 BBY
Miejsce pochodzenia: Naboo
Rasa: Człowiek
Wzrost: 182 cm
Przynależność: Królewskie Siły Bezpieczeństwa Naboo
Theomet Danlé był członkiem Sił Bezpieczeństwa Naboo w schyłkowym okresie Republiki. Zginął na Coruscant w 22 BBY podczas zamachu łowczyni nagród Zam Wesell na życie Padme Amidali.

Biografia

Theomet pochodził z rodziny, która osiem pokoleń wstecz zajmowała się wydobywaniem zasobów z jednego z księżyców planety. Dzięki zdolnościom fizycznym i wyjątkowym osiągnięciom chłopak opuścił kopalnię, by pracować w straży pałacowej w Theed. Początkowo nękały go wątpliwości co do odejścia od rodzinnej tradycji jednak po objęciu wszystkich obowiązków w stolicy był pewien, iż postąpił słusznie. Wysyłał też do swej rodziny dziesiątą część swych zarobków.

Tuż po powstaniu ruchu Separatystów nastały ciężkie czasy dla rodziny Danlé'go. Naboo otwarcie przyjmowało uchodźców ze światów pokrzywdzonych przez Separatystów. Spowodowało to ogromne cięcia w branży górniczej. Górnicy z księżyców mieli żal do królowej Jamilli, więc zaczęli zwracać się z prośbą o pomoc do Senatu. Senator Amidala starała się być na uboczu konfliktu, jednak nie udało się to. Kiedy rodzina nie była w stanie utrzymywać się z handlu, żyła jedynie z pieniędzy Theometa. Jego pensja nie była jednak wystarczająca i przez ubóstwo zmarł jego dziadek. Załamało to chłopaka. Jednej nocy udał się do baru gdzie przy dużych ilościach alkoholu żalił się głośno nad swym losom. Jego wrzaski zwróciły uwagę Zam Wesell. Podszywając się pod lokalną dziennikarkę Zam powiedziała, że będzie chciała pokazać galaktyce obłęd senator Amidali. Pod pretekstem założenia urządzeń podsłuchowych na statku senator z Naboo. Chłopak zgodził się pomóc Wesell podłożyć "podsłuchy" na statku, umożliwiając wejście dziewczynie na statek. Tak naprawdę łowczyni nagród podłożyła na statku materiały wybuchowe.

Jakiś czas później statek leciał na Coruscant. Dowódca ochrony, Gregar Typho wyczuwał, że może dojść do zamachu, więc na pokładzie statku zamiast Amidali leciała jej dwórka, Cordé. Tuż przed przylotem Theomet zameldował o przybyciu do stolicy Republiki. Po wylądowaniu dwórka i ochroniarze wychodzili ze statku. Wtedy materiały podłożone przez Wesell wybuchły, zabijając wszystkie osoby na pokładzie, w tym Theometa.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!