Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Viun Gaalan

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Viun Gaalan był należącym do rasy Keshiri mężczyzną i lordem w Zaginionym Plemieniu Sithów z Kesh. Żył w czasach, gdy Plemię powróciło do reszty galaktyki i w roku 43 ABY dowodził konwojem promów kosmicznych, które przejęły Siostry Nocy z Dathomiry.

Biografia

Viun Gaalan urodził się na Kesh i z czasem stał się członkiem Kręgu Lordów i otrzymał tytuł lorda. Po tym jak do Zaginionego Plemienia przybył Ship, Gaalan przeszedł odpowiednie szkolenie, dzięki któremu był w stanie pilotować statkiem kosmicznym, a w roku 43 ABY otrzymał pod dowodzenie konwój promów kosmicznych i został wysłany na Dathomirę, gdzie miał odebrać od Vestary Khai grupę Sióstr Nocy oraz dane nawigacyjne prowadzące do stacji Sinkhole.

Po otrzymaniu potwierdzenia od Vestary co do ilości Sióstr Nocy oraz miejsca spotkania, konwój wylądował, zaś Gaalan i reszta Sithów opuścili pokład w oczekiwaniu na przybycie ich przyszłych więźniów. Jako, iż Wiedźmy z Dathomiry były przekonane, że oczekiwać ich będą same kobiety, Gaalan ukrył swoją twarz pod kapturem. Gdy na miejsce przybyły już wszystkie Siostry Nocy, przewodząca im Dresdema powitała Sithów, zaś kiedy towarzysząca Gaalanowi kobieta przedstawiła go, lord zdjął kaptur. Widząc, że zostały zdradzone, Siostry ruszyły do ataku, jednak Sithowie byli na to przygotowani. W pewnym momencie Gaalan wyskoczył w górę i zaatakował rankora, który znajdował się za Dresdemą. Bez większych problemów uniknął pazurów zwierzęcia i cięciem miecza pozbawił go głowy. Niedługo potem wszystkie rankory zginęły, zaś Siostry Nocy zostały pojmane, a gdy tylko próbowały swoich sztuczek, były powstrzymane przez Sithów. Gdy już wszystkie promy poza jednym opuściły Dathomirę, do mężczyzny dołączyła Vestara, jednak Viun zbytnio się tym nie przejął. Gdy młoda kobieta podeszła i powitała go, ten zarzucił jej kłamstwo co do ilości wiedźm, na co ta szybko zapewniła go, że ostatnia znajdowała się na skraju polany. Na jego pytanie, uczennica Khai odparła, że sama się po nią uda, a nim odeszła lord pochwalił ją za dobrze wykonane zadanie. Kiedy tylko kobieta zniknęła z ich pola widzenia, Sithowie zauważyli przybyłych na skraj polany Luke'a Skywalkera, Bena oraz Dyon Stadd. Z mieczem w ręku, Gaalan pozdrowił przybyłych, przedstawił się oraz zapewnił Luke'a, iż ten zginie z jego ręki, chociaż Jedi się tym nie przejął. Następnie lord aktywował miecz i obaj mężczyźni jednocześnie rzucili się na siebie, zaś ich śladem ruszyli pozostali. Gaalan raz za razem atakował przeciwnika raz wysoko raz nisko, jednak Skywalker zdołał zablokować każde z cięć, sam zaś wyprowadzał riposty, które coraz bliżej były przedarcia się przez obronę lorda. Gdy wszyscy jego towarzysze zostali pokonani, zaś na łąkę wróciła Vestara, Gaalan postanowił wykorzystać chwilę nieuwagi przeciwnika i uskoczył saltem do tyłu lądując na rampie wahadłowca. Pomimo prób Skywalkera, Keshiri zdołał wystartować i po chwili ruszył w stronę kosmosu, blokując jednocześnie ataki Mocą wyprowadzane przez Jedi.

Charakterystyka

Viun Gaalan był wysokim mężczyzną rasy Keshiri o lawendowej skórze i szerokich ramionach. Jak większość z wysoko postawionych członków Plemienia, jego uroda cechowała się idealnymi kształtami. Viun był bardzo pewny siebie i z góry patrzył na swoich przeciwników jak i podwładnych. Był też ambitny i chciał osiągnąć jak najwyższą pozycję w Plemieniu.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!