Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Zbroja Neo-Konkwistadora

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Bendak w zbroi.
Zbroja Neo-Konkwistadora czasem nazywana także lekką zbroją Neo-Konwksitadora to podstawowy rodzaj zbroi używanej pośród Mandalorian w czasie wojen mandaloriańskich.

Charakterystyka

Sama zbroja charakteryzowała się swym zunifikowaniem, poszczególne egzemplarze były podobne, jak nie identyczne, a wszelkie modyfikacje wynikały raczej z konieczności przystosowania danego egzemplarza do cech fizycznych rasy wojownika który ją nosił niż indywidualnych potrzeb danych Mandalorian. Idea zunifikowania pancerzy pojawiła się wpierw jedynie u marginalnej grupki wojowników chętnych poświecić indywidualność dla skuteczności, jednak dzięki Cassusowi Fettowi który zasugerował wykorzystanie tej idei oraz Mandalorowi Ostatecznemu który je poparł, idea zunifikowanych pancerzy wkrótce rozprzestrzeniła się pośród większości Mandalorian. O ile starsi Mandalorianie często nie zmieniali swych zbroi na te Neo-Konkwistadorskie, to nowi rekruci wcielani do armii automatycznie stawali się Neo-Konkwistadorami.

Tworzona w kuźniach wojennych Neo-Konkwistadorów ważąca czterdzieści dwa kilogramy zbroja oprócz oczywistej ochrony pozwala także przetrwać do dziesięciu godzin w próżni. Kolor zbroi był zależny od rangi, rekruci dostawali niebieskie i tych było najwięcej, dowódcy zbiórki byli czerwoni i było ich dużo mniej, natomiast zółte zbroje marszałków polowych posiadała garstka. Zbroje w kolorze srebrnym przeznaczone były natomiast dla weteranów. Wyróżnić można także szary wariant który nosiło czterech mandaloriańskich rycerzy, w tym dowódca tejże grupy, Dorjander Kace.

Calo Nord posiadał unikatową zbroję która to była bazowana na projekcie zbroi Neo-Konkwistadora. Niemal cztery tysiąclecia później Trandoshanin Garnac posiadał hełm takowej zbroi w swej kolekcji rozmaitych trofeów.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!