Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

Żołnierz Sithów (Odrodzone Imperium Sithów)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy żołnierzy służących w armii Odrodzonego Imperium Sithów. Zobacz też: innych sithańskich żołnierzy służących w innych Imperiach Sithów.
Zolnierze Odrodzonego Imperium Sithow.jpg
Żołnierze Sithów
Data założenia 4980 BBY
Data rozwiązania Około 2000 BBY
Dowódca/Dowódcy Odile Vaiken
Kwatera główna Dromund Kaas
Wybitni członkowie
Wyposażenie
Przynależność Odrodzone Imperium SithówŻołnierze Sithów nazywani również żołnierzami imperialnymi, byli częścią armii Odrodzonego Imperium Sithów. Operowali przede wszystkim na lądzie, a ich głównymi zadaniami była walka z wrogiem na pierwszej linii frontu.

Historia

Piechota imperialna, powstała wraz z osiedleniem się sithańskich uciekinierów i niedobitków z czasów wielkiej wojny nadprzestrzennej na tropikalnej planecie Dromund Kaas. Formacja została powołana przez jednego z najlepszych nawigatorów tamtych czasów Odile Vaikena, który rozpoczął rekrutację niewrażliwych na Moc mieszkańców i zaczął ich szkolenie. Przez następne tysiąc wojska lądowe oraz marynarka wojenna Imperium zbierały siły, surowce oraz odpowiedni sprzęt, mogący nawiązać równorzędną walkę z siłami Republiki. Po rozpoczęciu konfliktu piechota imperialna była wysyłana zazwyczaj jako pierwsza fala uderzeniowa, często ponosząc przy tym ogromne straty. Na podbitych planetach początkowo zajmowali się pacyfikacją miejscowej ludności, a później stanowili siłę porządkową. Po rozpoczęciu zimnej wojny wojskowi, często nieoficjalnie byli wysyłani na światy kontrolowane przez Republikę, by siać ferment i powodować jak największe szkody na tyłach wroga. Formacja została rozwiązana około 2000 BBY wraz z upadkiem Odrodzonego Imperium Sithów.

Konflikty w których ten rodzaj jednostek brał udział:

Źródła