Return

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Return
Data premiery w USA: 6 lipca 2011
Czas trwania: 6 minut 19 sekund
Czas w chronologii: 3681 BBY
Poprzedni: Hope
Następny: HK-51 Revealed


Return (Powrót) to trzeci zwiastun gry sieciowej The Old Republic, który został zaprezentowany 6 lipca 2011 roku na konferencji firmy Electronic Arts na targach Electronic Entertainment Expo. Równocześnie został opublikowany na oficjalnej stronie gry. Podobnie jak poprzednie zwiastuny, film został stworzony pna zlecenie BioWare i LucasArts przez studio Blur. Akcja zwiastuna rozgrywa się w roku 3681 BBY, przed wydarzeniami ukazanymi w Hope i Deceived. W przeciwieństwie do poprzednich filmów, w których narracja prowadzona była z perspektywy jednego bohatera, Return zawiera typowe dialogi i szereg postaci, którym głosy podłożyli różni aktorzy. Zwiastun jest jednocześnie filmem wprowadzającym do gry.

Streszczenie

Oni uciekli mistrzu... Zawiodłeś.
Nie Malgus... To jest... Tylko początek.
Tak, po tysiącu latach, Korriban jest znowu nasz... Witaj w domu.
— ostatnia rozmowa Malgusa i Vindicana.

Na stacji kosmicznej w przestrzeni Korribana Jace Malcom wraz z innym żołnierzem prowadzą aresztowanego za szmugiel sithańskich artefaktów przemytnika Nico Okarra. Towarzyszy im zabracki mistrz Jedi Kao Cen Darach, oraz jego uczennica, Satele Shan. Nagle z nadprzestrzeni wyłania się flota Sithów, którzy ukrywali się na Dromund Kaas przez niemal trzynaście stuleci. Atakują stację, a żołnierze informują, że ich statki nie mają szans uciec myśliwcom Sithów. Kapitan Okarr sugeruje, by opuścili stację na pokładzie jego statku i cała grupa udaje się do hangaru, po drodze stawiając czoła żołnierzom i droidom Sithów przypuszczającym abordaż na stację.

Gdy docierają na miejsce, Nico zauważa, że jego statek został uszkodzony. Zapewnia jednak mistrza Cen Daracha, że okręt jest zdolny do lotu. Tymczasem w hangarze ląduje statek Sithów, którego pokład opuszczają dwach użytkownicy ciemnej strony. Jednym z Sithów jest Vindican, który jest mentorem drugiego wojownika, Malgusa. Zabrak poleca Malcomowi i Okarrowi przygotowanie statku do loty, podczas gdy on i Satele stawiają czoła Sithom. Wkrótce Shan wycofuje się na polecenie mistrza, który zostaje na polu walki, by zwiększyć ich szansę na ucieczkę. Kobieta rzuciła mu swój miecz, by mógł się lepiej bronić. Po odlocie uczennicy Jedi, mistrz bitewny Zakonu stawia czoła Sithom, odpierając ich ataki.

Kao Cen Darach zabity z ręki Malgusa.

Jedi powala na chwilę Malgusa, co pozwala mu skupić się na Vindicanie. Po chwili walki ciężko rani Sitha, uruchamiając drugie ostrze podwójnego miecza Satele w odpowiedniej chwili. Uczeń Sitha, napędzany furią, przyciąga Mocą miecz swojego mistrza i powolnym krokiem zbliża się do Jedi, bez trudu niszcząc obiekty, które Zabrak rzuca w jego kierunku Mocą. Po krótkiej krótkiej walce mężczyzna przecina Jedi mieczem.

Tymczasem na pokładzie statku kapitana Okarra Jedi i żołnierz chwytają za działa, by odeprzeć atak myśliwców Sithów, natomiast droid T7-O1 zaczyna przygotowywać statek do skoku w nadprzestrzeń. Satele wyczuwa w Mocy śmierć mistrza, jednak po chwili otrząsa się i atakuje jeszcze agresywniej. Wkrótce przemytnik skacze w nadprzestrzeń, opuszczając układ. Tymczasem na stacji Vindican dochodzi do siebie, obserwując flotę Sithów majaczącą nad Korribanem. Malgus wypomina mu porażkę i po krótkiej wymianie zdań zabija dawnego mentora.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Głosy

Linki zewnętrzne


The Old Republic
[Pokaż/Ukryj]