Nico Okarr

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych
Ten artykuł wymaga poszerzenia o: Vacation, The Old Republic: Knights of the Fallen Empire.

Nico Okarr
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Brązowe
Kolor skóry: Jasna
Nico Okarr był przemytnikiem żyjącym w czasach wielkiej wojny galaktycznej i jednym z właścicieli droida astromechanicznego T7-O1. Brał udział w jednej z pierwszych potyczek wojny, ewakuując z atakowanej przez siły Odrodzonego Imperium Sithów stacji kosmicznej w przestworzach planety Korriban Jedi Satele Shan i żołnierza Republiki, Jace'a Malcoma.

Biografia

W 3681 BBY kapitan Nico Okarr został pojmany przez Jedi pod zarzutem przemycania sithańskich artefaktów z planety Korriban. Kiedy był prowadzony przez mistrza Jedi Kao Cena Daracha, jego padawanka oraz dwóch żołnierzy Republiki, Sithowie odrodzonego Imperium zaatakowali stację kosmiczną w przestworzach planety. Przemytnik zaoferował do ucieczki swój statek, który według jego zapewnień był najszybszy w sektorze.

Po drodze do hangaru dwoje Jedi biegło przodem. W pewnym momencie droid bojowy Sithów wystrzelił rakietę. W wybuchu jeden z żołnierzy zginął, a drugi został ranny. W odpowiedzi przemytnik wystrzelił w stronę nadciągającego oddziału wroga kilka błyskawic ze swoich bliźniaczych blasterów. Przy ostatnich dwóch droidach mężczyźnie pomógł ranny żołnierz. Kiedy przebili się do hangaru wylądowała kanonierka typu Fury. Wyszli z niej dwaj Sithowie Malgus i jego mistrz. Z polecenia zabrackiego mistrza, przemytnik i żołnierz wbiegli na pokład, by rozgrzać silniki.

Kiedy statek uniósł się w powietrze na pokład wskoczyła Satele, a jej mistrz postanowił zostać i zatrzymać Sithów. Po opuszczeniu stacji załoga musiała stawiać czoła myśliwcom i niszczycielom wchodzącym w skład floty inwazyjnej. Ostatecznie statek uciekł skacząc w nadprzestrzeń.

Źródła