Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

Timeline 2: The Mandalorian Blockade is Broken

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Timeline 2.jpg
Timeline 2: The Mandalorian Blockade is Broken
Serial: Timeline
Odcinek: 2
Data premiery w USA: 15 maja 2009
Czas trwania: 3 minuty 37 sekund
Czas w chronologii:
Poprzedni: Timeline 1: Treaty of Coruscant
Następny: Timeline 3: The Return of the Mandalorians


Timeline 2: The Mandalorian Blockade is Broken (Chronologia 2: Blokada Mandalorian zostaje złamana) to drugie holograficzne nagranie stworzone przez archiwistę biblioteki Jedi, mistrza Gnosta-Durala. Film ukazał się 15 maja 2009 na oficjalnej stronie gry The Old Republic. Dotyczy przełamania blokady Drogi Hydiańskiej w roku 3660 BBY, którą rok wcześniej utworzyła nowa armia Mandalorian sprzymierzona z Imperium Sithów podczas wielkiej wojny galaktycznej.

Opis

Oryginalny

Succeeding where the Jedi had failed, a smuggler convoy broke the mandalorian blockade and restored the Republic's trade route.

Tłumaczenie

Odnosząc sukces tam, gdzie Jedi zawiedli, konwój przemytników przełamał mandaloriańską blokadę i odzyskał jedną szlak handlowy dla Republiki.

Streszczenie

Zamieszki na Coruscant.

3660 BBY. Od dwudziestu jeden lat trwa wielka wojna galaktyczna pomiędzy Republiką Galaktyczną, a Imperium Sithów. Chociaż Imperium ma znaczną przewagę, nie jest w stanie pokonać Republiki. Jednakże Sithowie znajdują nowych sojuszników - wojowniczy lud Mandalorian. Już od prawie roku zjednoczeni za sprawą nowego Mandalora wojownicy blokują jeden z najważniejszych szlaków nadprzestrzennych łączących Światy Jądra z Zewnętrznymi Rubieżami. Przez blokadę Drogi Hydiańskiej na Coruscant i kilka innych światów położonych w samym sercu galaktyki nie docierają podstawowe towary i surowce. Na dolnych poziomach planety-miasta panuje głód. Brakuje wielu podstawowych produktów, a na planecie coraz częściej wybuchają zamieszki i demonstracje. Koniunktura Republiki jest bardzo słaba. Nie potrafiąc znaleźć wyjścia z zaistniałem sytuacji Senat Galaktyczny rozważa kapitulację.

Bitwa.

Tymczasem mirialańska przemytniczka Hylo Visz dostrzega w mandaloriańskiej blokadzie szansę na wzbogacenie się. Razem ze swoimi wspólnikami postanawia przełamać utrzymująca się od wielu miesięcy barierę tworzoną przez flotę Mandalora. Visz i jej towarzysze odlatuje olbrzymimi transportowcami na Zewnętrzne Rubieże ładując je po brzegi produktami i materiałami. Następnie przemytnicy ruszają Drogą Hydiańską w kierunku Światów Środka. Gdy znajdują się niespełna parsek od blokady, konwój zatrzymuje się. Po chwili zdezorientowanych Mandalorian, atakuje chmara niewielkich statków przemytniczych, które wyskakują z nadprzestrzeni. Początkowo wykorzystując element zaskoczenia, grupa Visz utrzymuje przewagę, jednak wkrótce potężna flota Mandalorian bierze odwet. Przemytnicy są coraz bliżsi porażki, gdy na polu bitwy pojawia się flota sił Republiki, które otrzymały informacje o pobliskiej bitwie. Połączone siły przemytników i Republiki z czasem przełamują blokadę.

Visz powraca na Coruscant z towarami.

Większość sił Mandalorian została pokonana. Po wygranej bitwie Visz powraca na Coruscant, gdzie zostaje okrzyknięta bohaterką. Zapłata za jej wyczyn jest większa, niż mogła się spodziewać. Na cześć jej i jej towarzyszy zostaje przygotowana ceremonia, jednakże Hylo się na niej nie pojawia. Jak głoszą pogłoski, zostaje zamordowana kilka miesięcy po bitwie, za zdradę Huttów. Mimo to jej zwycięstwo jest dla Republiki nową nadzieją. Mimo, że ruch handlowy został wznowiony, to Coruscant jeszcze długo powracało do stanu dawnej świetności. Pomimo zwycięstwa opór Republiki jest znacznie słabszy, niż przed utworzeniem blokady.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Miejsca

Galeria

Obsada

Linki zewnętrzne


The Old Republic
[Pokaż/Ukryj]