Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

The Old Republic: Blood of the Empire

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Blood of the Empire.png
The Old Republic: Blood of the Empire
The Old Republic: Blood of the Empire
Scenariusz: Alexander Freed
Ilustracje: David Ross
Informacje wydawnicze
Oryginalny wydawca
i okres wydawania:
Typ serii: Story arc
Ilość zeszytów: 3
Ilość albumów: 1
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Starej Republiki
Czas akcji: 3678 BBY


The Old Republic: Blood of the Empire (Stara Republika: Krew Imperium) to komiks online wchodzący w skład serii The Old Republic, powiązanej z grą sieciową o tym samym tytule, który zastąpił mini serię Threat of Peace. Seria została oficjalnie zapowiedziana 12 marca 2010, a swoją premierę miała 23 kwietnia tego samego roku. Podobnie jak poprzednik, komiks ukazywał się w odcinkach na oficjalnej stronie gry. Od 6 października 2010 kolejne akty ukazywały się w formie papierowej jako zeszyty z serii The Old Republic. Za scenariusz odpowiada scenarzysta gry z zespołu BioWare, Alexander Freed, natomiast za rysunki David Ross.

Opis

Oryginalny

The Galaxy is at war. The Sith Empire strikes blow after blow against a Republic reeling from return of its ancient enemies, and the Jedi scramble to defend their holdings. But the Imperial victory is far from certain...

Teneb Kel, a fiercely clever young man apprenticed as a Sith, is selected by his masters for a secret mission — a mission concerning the Emperor himself and a threat to the Dark Lord’s thousand - year plan. Doomed if he fails, expendable if he succeeds, Teneb must unravel the schemes at work around him if he is to seize control of his destiny and alter the course of history.

Tłumaczenie

Galaktyka jest w stanie wojny. Imperium Sithów przeprowadza atak za atakiem na Republikę, której ład zachwiał atak starożytnych wrogów, a Jedi starają się bronić chronionych przez siebie terytoriów. Jednakże imperialni są daleko od pewnego zwycięstwa...

Teneb Kel, przenikliwy, młody uczeń Sithów zostaje wybrany przez swych mentorów do wykonania tajnej misji - misji, w którą wplątany jest sam Imperator i dotyczy tysiącletniego planu Mrocznego Lorda. Skazany na zagładę w razie porażki, a na stracenie w razie powodzenia, Teneb musi rozpracować otaczające go intrygi, jeśli chce sam decydować o swoim przeznaczeniu i zmienić bieg historii.

Fabuła

Akcja komiksu rozgrywa się w roku 3678 BBY, trzy lata po wybuchu wielkiej wojny galaktycznej. Fabuła skupia się na postaci Teneba Kela, młodego, ambitnego Sitha, któremu Mroczna Rada zleca trudną misję, mogącą stać się zarówno jego szansą jak i gwoździem do trumny. Młody akolita musi odnaleźć uczennicę Imperatora, która zdradziła go, przekazując informacje o flocie Imperium Sithów Republice. W czasie swego zadania Kel poznaje liczne sekrety Imperatora, a także poznaje na nowo samego siebie, stopniowo lepiej rozumiejąc mechanizmy Imperium i rozpoczynając własną grę.

Komiksy

Komiks Premiera (online) Premiera (zeszyt)
1: Shades of the Sith 23 kwietnia 2010 6 października 2010
2: The Broken World 18 czerwca 2010 3 listopada 2010
3: Burn the Future 13 sierpnia 2010 1 grudnia 2010

Galeria

Okładki

Ilustracje z okładek

Ciekawostki

  • Jest to już drugi po Threat of Peace komiks internetowy związany z grą The Old Republic.
  • Podobnie jak w przypadku Threat of Peace, wszystkie odcinki ukazywały się jednocześnie w językach angielskim, niemieckim i francuskim.
  • Na łamach serwisu komiksowego Mycomics.de kolejne odcinki publikowane były w języku niemieckim z wyprzedzeniem w stosunku do oficjalnej strony gry.

Linki zewnętrzne


The Old Republic
[Pokaż/Ukryj]