Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

Boles Roor/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Boles.jpg
Boles Roor
Miejsce pochodzenia: Sneeve
Rasa: Sneevel
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Zielone
Kolor skóry: Szara
Profesja: Pilot ścigaczy
Boles Roor był sneevelskim pilotem ścigaczy, biorącym udział w wyścigu Boonta Eve Classic. Żył w schyłkowym okresie istnienia Republiki.

Biografia

W roku 32 BBY, na planecie Tatooine w mieście Mos Espa został zorganizowany wyścig o nazwie Boonta Eve Classic. Poza wyścigami Boles bardziej rozpoznawalny był w branży muzycznej, jako wokalista śpiewający glimmik. Niemniej jednak zastanawiał się, czy startować w tym wyścigu, ponieważ nie miał aż tak dobrego ścigacza. Mimo wszystko po części chciał sprawdzić, czy taki pojazd jak Quadrijet 4-Barrel 904E dałby radę przelecieć najniebezpieczniejszy wyścig w galaktyce, a po części z sentymentu, ponieważ szczycił się on dwukrotnym zwycięstwem wyścigów w Mos Espie.

Po wielu dniach nadszedł dzień wyścigu. Gdy wszyscy piloci ustawili swoje maszyny na pasie startowym, Jabba dał znak do startu. Boles początkowo był ósmy, gdyż wyprzedził go Anakin Skywalker. Sneevel przejechał cały wyścig bez przeszkód, jednak zajął ostanie, szóste miejsce. Po tej porażce wrócił na swą ojczystą planetę, Sneeve.

Źródła